Türksat’tan Sendika.Org’a fiili engelleme: Pek çok kullanıcı siteye erişemiyor

Anayasa Mahkemesi kararlarını tanımama konusunda Sulh Ceza Hakimliği’nin inadı kırıldı, BTK erişim engelini kaldırdı ancak bazı internet servis sağlayıcılarının Sendika.Org’a yönelik sansürü sürüyor

Türksat’tan Sendika.Org’a fiili engelleme: Pek çok kullanıcı siteye erişemiyor

1921 gündür süren kesintisiz bir mücadelenin ardından engelleri deviren Sendika.Org, BTK’nin erişim engelini kaldırmasıyla 27 Ekim’de yeniden orijinal adresi sendika.org’a taşınmıştı.

SENDİKA.ORG SANSÜRÜ YENDİ: 1921 GÜNLÜK MÜCADELENİN ARDINDAN…

Anayasa Mahkemesi kararlarını tanımama konusunda Sulh Ceza Hakimliği’nin inadı kırıldı ancak bazı internet sağlayıcılarının Sendika.Org’a yönelik sansürü sürüyor.

Bazı kullanıcıların sendika.org adresine erişemediğine ilişkin şikâyetlerin ardından, Turkcell Superonline ve Türksat Kablonet abonelerinin bu sorunu yaşadığı anlaşıldı.

Turkcell Superonline ile yapılan görüşme neticesinde sorun çözülürken, İstanbul başta olmak üzere Türksat Kablonet/Uydunet abonesi pek çok kullanıcının siteye erişememe sorunu sürüyor.

Servis çalışanı: “Erişim yasağı var”

Sendika.Org’a uygulanan bir engelleme olmadığını savunan Türksat, Müşteri Hizmetleri ile yapılan onlarca görüşmeye rağmen sorunu salt abonelerin kendi bağlantı sorunları ile ilgili bir arıza olarak tarif ediyor.

Ancak yine bir bağlantı sorununun giderilmesi için Türksat Kablonet’e bağlı bir servis çalışanıyla yaptığımız görüşmede, siteye “erişim yasağı olduğu için” giriş yapılamadığı yanıtını aldık.

Türksat abonesi pek çok kullanıcımızın siteye erişemedikleri yönünde şikayetleri sürüyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur