TTB: “TTB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp serbest bırakılsın”

TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp 20 Kasım Cuma günü sabah saat 05.00 sularında gözaltına alındı. Dr. Gökalp'in savcılığa çağrılması halinde ifade verebilecek durumda olduğunu, insani hakları gözetilmeden sabahın erken saatlerinde yapılan bu işlemi kınadıklarını açıklayan TTB, Dr. Gökalp'in serbest bırakılmasını istedi

TTB: “TTB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp serbest bırakılsın”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp 20 Kasım Cuma günü sabah saat 05.00 sularında gözaltına alındı. Dr. Gökalp’in savcılığa çağrılması halinde ifade verebilecek durumda olduğunu, insani hakları gözetilmeden sabahın erken saatlerinde yapılan bu işlemi kınadıklarını açıklayan TTB, Dr. Gökalp’in serbest bırakılmasını istedi.

Dr. Gökalp’in pandemi döneminde sağlık hizmeti vermekten koparılmasına tepki gösterilen açıklama şöyle sürdürüldü:

Pandemi döneminde gözaltı ortamının koşulları da göz önüne alındığında, Dr. Şeyhmus Gökalp ve beraberindekiler sağlık sorunları yaşamaları halinde sorumluluk bu işlemleri yapanların olacaktır. Daha önce de benzer gözaltılarda da gözaltına alınan kişilerin COVID-19 hastalığına yakalandığı unutulmamalıdır. Dr. Şeyhmus Gökalp iyi hekimlik değerlerine sahip ve onurlu bir hekim olarak, kurmaca tanık ifadeleriyle ve düzmece delillerle lekelenemeyecek bir geçmişe sahiptir. Konuyla ilgili olarak Dünya Tabipleri Birliği bilgilendirilmiştir ve Yüksek Onur Kurulu üyemiz Dr. Şeyhmus Gökalp’in avukatlarıyla yaptığı görüşmeler tarafımızca raporlanmıştır. Bugün savcılığa sevk edilmesi beklenen Yüksek Onur Kurulu üyesi olan meslektaşımız Dr. Şeyhmus Gökalp’ın en kısa sürede ailesine, çocuklarına kavuşması temennimizdir. Suçsuz olan Dr. Şeyhmus Gökalp’in insani ve hukuki haklarının savunusunda Türk Tabipleri Birliği ve Diyarbakır Tabip Odası olarak sonuna kadar yanındayız.

 

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur