TTB: “Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!”

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün itibariyle günlük vaka sayılarını açıklamaya başlamasına ilişkin “Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” dedi

TTB: “Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aylar sonra ilk defa koronavirüs (COVID-19) vaka sayılarını açıkladı ve bugün 28 bin 351 kişinin test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

BAKAN KOCA HER VAKANIN HASTA OLDUĞUNU KABUL ETTİ: “BUGÜNKÜ VAKA SAYIMIZ 28 BİN 351”

Daha önce “Her vaka hasta değildir” diyerek vaka sayılarını gizlediklerini itiraf eden Bakan Koca’nın, bugün itibariyle her vakanın hasta olduğunu kabul etmesinde TTB’nin payı büyük.

Türkiye’nin koronavirüs (COVID-19) pandemisinden etkilendiği ilk günden bu yana verilerin şeffaf ve güvenilir olması konusunda çağrıda bulunan, pandemiyle mücadele sürecinden dışlanan ve Saray-AKP iktidarı tarafından sürekli hedef alınan TTB, Bakan Koca’nın açıklamalarına ilişkin şu paylaşımlarda bulundu:

Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır! Şeffaf bilgi, yaygın test, #VakaSayısıKaç dedik, hala söylemeye devam ediyoruz. #TTBHaklı

#TTBHaklı Aylardır söylediğimiz gerçekler doğrulandı. Süreci şeffaf yürütmediniz, gerçekleri sakladınız. Yurttaşlara yalan söyleyerek, gerçeği saklayarak algılarla pandeminin yayılmasına neden oldunuz #Bakanİstifa”

TTB Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı da sözkonusu paylaşımı alıntılayarak “Bilim dedik, #VakaSayısıKaç diye sorduk, tablonuzun satır aralarından başarı hikayesi yazılamayacağını vurguladık, acil önlemleri sıraladık #TTBHaklı” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur