Sultanbeyli Devlet Hastanesi yurttaşın COVID-19 testini kaybetti: “İsterseniz yeniden test yaptırabilirsiniz”

İstanbul'da yaşayan Esra Düzgün rahatsızlandığı için 10 Kasım salı günü işyeri hekimine muayene oldu. İşyeri hekimi de Düzgün'ü hastaneye sevk etti. Aynı gün Sultanbeyli Devlet Hastanesi'ne sürüntü testi veren Düzgün'ün örneği kayboldu. Düzgün yaşadıklarını Sendika.Org'a anlattı

Sultanbeyli Devlet Hastanesi yurttaşın COVID-19 testini kaybetti: “İsterseniz yeniden test yaptırabilirsiniz”

İstanbul’da yaşayan Esra Düzgün rahatsızlandığı için 10 Kasım salı günü işyeri hekimine muayene oldu. İşyeri hekimi de Düzgün’ü hastaneye sevk etti. Düzgün, Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne giderek COVID-19 testi için sürüntü örneği verdi.

Sürüntü örneği vermesinin ardından Düzgün’e “Sonucu e-nabız üzerinden takip edebilirsiniz” dendi. Düzgün’e testin ardından bir kutu da ilaç verdiler.

“E-nabız’da ilaç kaydım var ama COVID-19 kaydım yok”

E-nabız’da 10 Kasım gününe dair ilaç kaydının olduğunu ancak COVID-19 kaydının olmadığını ifade eden Düzgün, “COVID-19 kaydım olmadığından birçok defa hastaneyi aradım. Onlar da İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı’na yönlendirdiler” dedi.

Hiçbir şekilde muhatap bulamadığını aktaran Düzgün, bugün (12 Kasım) yeniden Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne gittiğini kaydetti. Muayene olduğu ve test verdiği laboratuvara giden Düzgün’e kaydının olmadığı ve “İsterse yeniden test yaptırabileceği” söylendi.

“200 kişilik sıra var ve 3 saattir buradayım”

Yeniden test yaptırmak zorunda kaldığını aktaran Düzgün 3 saattir sırada beklediğini ve sırada 200 kişinin daha beklediğini belirtti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur