Sendika.Org e-dergi’nin 4. sayısı: Ampulü kim söndürecek

Sendika.Org e-derginin 4. sayısı ekonomik türbülans, deprem, ABD seçimleri ve pandeminin siyasete ve toplumsal muhalefete yansımalarını ele alıyor

Sendika.Org e-dergi’nin 4. sayısı: Ampulü kim söndürecek

Sendika.Org e-derginin 4. sayısı geçtiğimiz 15 günün gündemini belirleyen ekonomik türbülans, deprem, ABD seçimleri ve pandeminin siyasete ve toplumsal muhalefete yansımalarını ele alıyor.

Kadın hareketinin gündemi 25 Kasım. Aysun Gençtanır “Çıkıp iki oda bir salondan 25 Kasım’da sokaklara geliyoruz” diyor.

Berivan Bila “Afet üzerinden fırsatçılık hikayesi: AKP-dernek-tarikat ortaklığı” , Samut Karabulut “Şaibenin karşısına gerçekleri dikelim”, Ali Ergin Demirhan “Zavallı Erdoğan, zavallı damat, zavallı muhalefet” başlıklı yazılarıyla toplumsal muhalefetin penceresinden siyasal gündemi tartışıyor.

Vecih Cuzdan “Macera dolu Türkiye” başlıklı yazısıyla Biden’ın seçilmesinden sonra Türkiye dış siyasetinin olası seyrine odaklanıyor.

Eren Özmen “Deprem de salgın da bizi öldürüyor, yaşamak istiyoruz” yazısıyla depremin market işçilerinin önüne çıkardıklarını, Erdoğan Demir de “Sağlık işçilerinin yeni örgütlenme sürecinde Devrimci Sağlık İş” yazısıyla 1 Kasım öncesi ve sonrası sağlık işçilerinin mücadelesinin anlatıyor.

Söyleşilerde Kayıhan Pala’ya pandemiyi, Mustafa Sönmez’e ekonomik türbülansı, Ahmet Buğra Kalender’e deprem sonrası ana akım medyanın halini anlatmaları için mikrofonu uzattık.

Çeviri ise başlığıyla ABD toplumsal muhalefetinin önünde duran soruyu ortaya koyuyor: “Bir diğer Trump’tan nasıl korunuz?” Jacobin’den Matt Macmanus’un yazısını Soner Torlak çevirdi.

Sendika.Org e-dergi’nin 4. sayısına ulaşmak için tıklayınız!

Patreon sayfamıza ulaşmak için tıklayınız!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur