“Şehrin Altı” sergisi 4 Aralık’ta Antalya’da izleyici ile buluşuyor

Antalyalı sanatçılar tarafından oluşturulan Kıyı güncel sanat projesi, ilk sergisi "Şehrin Altı" için izleyiciyi 4-10 Aralık tarihleri arasında şehrin kıyısına, Konyaaltı sahiline çağırıyor

“Şehrin Altı” sergisi 4 Aralık’ta Antalya’da izleyici ile buluşuyor

Antalya’da bağımsız, kolektif, periferik bir oluşum olarak başlatılan “Kıyı” güncel sanat projesinin ilk sergisi “Şehrin Altı”, 4-10 Aralık 2020 tarihlerinde Konyaaltı sahilinde izleyici ile buluşuyor.

Kıyı Şehrin Altı sergisini şu sözlerle tanıtıyor:

Özellikle pandemi sürecinde dijital mecralara sıkışan sergileme pratiklerine doğayı yeniden hatırlatmayı arzulayan proje, periferideki sanatın mekansallaşması sorunsalına alternatif bir bakış sunuyor.

Kavramların beyaz küple ilişkilenme pratiğini sorgulayan sergi, kıyı kavramını kendi mekanında ele alarak; mekan, kavram, deneyim, izlek, imge, peotika ve plastisitenin üst üste çakıştığı kapalı bir anlam devresi üretiyor. Bu durum bir anlamda eserler için kaybolma, okunamama, sıkışma gibi görünürlük problemleri üretirken; land art, kamusal alanda sanat, galeri mekansallığı gibi farklı sergileme pratiklerine izin vererek sanatçılar için yeni bir özgürlük alanı sunuyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur