Restoranda yemek yediler, kaydeden yurttaşla dalga geçtiler: “AK Parti yalakaları, yandaşlar yiyorlar, içiyorlar; vatandaş ölsün..”

Bursa'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir restoranda içlerinde bakan yardımcısının da olduğu iddia edilen kalabalık bir grup yemek yedi. Şikâyet üzerine gelen polislerin korumalar tarafından içeri alınmadığı iddia edildi. Çekim yapan yurttaş, "AK Parti yalakaları, yandaşlar, padişahlık sistemi yiyorlar, içiyorlar; vatandaş ölsün.. Bak dalga geçiyor, elini sallıyor. Ahmet Yoldaş'mış ismi. Yemeğini yedi, gidiyor, elini sallıyor" diyerek tepki gösterdi

Restoranda yemek yediler, kaydeden yurttaşla dalga geçtiler: “AK Parti yalakaları, yandaşlar yiyorlar, içiyorlar; vatandaş ölsün..”

Yeni koronavirüs tedbirleri geçtiğimiz cuma akşamından itibaren yürürlüğe girdi. Bu kapsamda tüm kafe ve restoranların paket servis hariç faaliyetlerine ara verildi. Ancak dün akşam Bursa’da esnafın tepkisini çeken bir olay meydana geldi.

Sosyal medya hesabından videolar ve fotoğraflar yayımlayan bir yurttaş, içlerinde bakan yardımcısının da olduğu kalabalık bir grubun bir restoranda yemek yediğini öne sürdü. Sosyal medya hesabı üzerinden “Türkiye’de yasaklara rağmen onlara yasak yok. Müşteri alıp, yedirip, içirip, hesaplarını alıp uğurluyorlar. Gelen arabalar çakarlı ve devletin polis korumaları var. Dükkan kapatan esnaflar nerede adalet?” yazan yurttaş Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı, Bursa Valiliği, Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Müdürlüğünü etiketledi.

Odatv’den Rabia Deniz’in haberine göre; yapılan şikâyet üzerine restorana polis ekipleri geldi. Ancak korumalar ekipleri “10 dakika sonra boşaltacağız” diyerek içeri almadı. Kalabalık grup ise hesaplarını ödedikten sonra restorandan ayrıldı.

Görüntüleri kaydeden yurttaş, “AK Parti yalakaları, yandaşlar, padişahlık sistemi yiyorlar, içiyorlar; vatandaş ölsün.. Bak dalga geçiyor, elini sallıyor. Ahmet Yoldaş’mış ismi. Yemeğini yedi, gidiyor, elini sallıyor” diyerek tepki gösterdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur