Önce randevu verilip sonra kapıdan çevrilen ve “Amiriniz benim” denilen SES üyelerinden çağrı: Sendika benim

Şişli Etfal Hastanesi'nde çalışan SES üyesi sağlık çalışanları başhekimlikle görüşmek üzere randevu talep etti. Başhekimlik randevuya gelecek 3 sağlık çalışanının ismini kaydederek  bugün saat 08.00'a randevu verdi. SES üyesi çalışanları başhekimliğe gittiklerinde ise üstten bir tavırla karşılaştılar ve yalnızca bir kişinin içeriye alınabileceği kendilerine ifade edildi

Önce randevu verilip sonra kapıdan çevrilen ve “Amiriniz benim” denilen SES üyelerinden çağrı: Sendika benim

Şişli Etfal Hastanesi’nde çalışan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi sağlık çalışanları başhekimlikle görüşmek üzere randevu talep etti. Başhekimlik randevuya gelecek 3 sağlık çalışanının ismini kaydederek  bugün (20 Kasım) saat 08.00’a randevu verdi. SES üyesi çalışanları başhekimliğe gittiklerinde ise üstten bir tavırla karşılaştılar ve yalnızca bir kişinin içeriye alınabileceği kendilerine ifade edildi.

Sağlık çalışanları tüm arkadaşlarıyla içeriye girmek istediklerini belirttiklerinde “Sizin amiriniz benim” tavrı ile karşılaştı.

Bu tavır üzerine toplantı yapılamadı ve sağlık çalışanlarının talepleri dinlenmedi.

Sendika.Org’a konuşan SES üyesi sağlıkçılar, “Sağlık emekçileri olarak pandemi dönemi boyunca birçok zorlukla karşılaştık bu zorlukların en büyüğü ise idarelerin kötü yönetim göstermelerinin sonucudur. Bu Konular hakkında çözüm odaklı yürüttüğümüz meşru mücadelemiz için bugün Şişli Etfal EAH hastanesi başhekimliği ile görüşmek istedik ve maalesef başhekimin üstten dayatmacı aşağılayıcı bir tavrı ile karşı karşıya geldik” dedi.

SES üyeleri “Hastane idarecilerinin sağlık emekçilerini ve temsilcisi SES’i hiçe sayan anlayışına karşı tüm sağlık emekçileri olarak bugün saat 21.00’da Twitter da #sendikabenim başlığı altında buluşuyoruz” çağrısında bulundu.

SES üyesi sağlık çalışanları koruyucu ekipman eksikliğini ve bunun sonucu artan enfekte çalışan sayısı; polikliniklerde görev yapmakta olan emekçilerin ödemelerinde sorunlar yaşandığı; çok riskli ortamlarda çalıştıklarını ve hastalarla yakın temasta bulundukları gibi konularda başhekimliği bilgilendirmek istediklerini ifade etti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur