“Kriminal inceleme yapılmadı” diyerek evin taşınmasına engel olan Aygül Doku’ya 50 bin TL ceza

Dersim'de Zeynal Abarakov'la görüştükten sonra 323 gündür kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku'ya, çağrıldığı Ergani Emniyet Müdürlüğünde “mala zarar vermek” gerekçesiyle 50 bin TL para cezası kesildi. Para cezasına, Doku'nun dosya şüphelisi Zaynal Abakarov'un üvey babası Ergin Yücel'in Dersim'deki Atatürk Mahallesi'ndeki evini taşımasına engel olduğu gerekçe gösterildi

“Kriminal inceleme yapılmadı” diyerek evin taşınmasına engel olan Aygül Doku’ya 50 bin TL ceza

Dersim’de Zeynal Abarakov’la görüştükten sonra 323 gündür kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku’ya, çağrıldığı Ergani Emniyet Müdürlüğünde “mala zarar vermek” gerekçesiyle 50 bin TL para cezası kesildi. Para cezasına, Doku’nun dosya şüphelisi Zaynal Abakarov’un üvey babası Ergin Yücel’in Dersim’deki Atatürk Mahallesi’ndeki evini taşımasına engel olduğu gerekçe gösterildi.

“Evde kriminal inceleme yapılmadı”

Mezopotamya Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre duruma tepki gösteren abla Doku, evlerinde kriminal inceleme yapılmadığını, bu yüzden evin taşınmasına engel olduğunu söyledi. Abla Doku, hiçbir mala zarar vermediğini belirterek, “Bu durumda bir hakim veya savcı ne yapardı? O evde kriminal inceleme yapılmamış ve bu ev taşınıyor. Orada bir iz var mı, yok mu? Belki de o evde benim kardeşimden bir iz var. Polis de eşyaların taşınmasına izin vermedi. Oradaki polis de biliyordu kriminal incelemenin yapılmadığını. O gün polisler de evin taşınmasına izin vermedi. Engin Yücel, ‘Aygül Doku malıma 50 bin TL zarar vermiş’ diyor. Benim annemin ve babamın kefen parasına göz dikmişler. Kardeşimi bizden aldılar. Yetmedi, 50 bin lira para cezası kesiyorlar” diye konuştu.

Abla Doku, Zaynal Abakarov’un polis olan üvey babasının evini taşımak istemesine tepki göstermişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur