İzmir Halkevleri depremzedeler için seferber oldu: “Dayanışma çağrımıza kulak veren dostlara teşekkürler”

Halkevciler oluşturdukları Halkevleri Deprem Koordinasyonu’na ulaştırılan yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını, İzmirlileri yardım çalışmalarına katılmak üzere (0541 716 08 81 numaralı telefon üzerinden) kendilerine ulaşmaya çağırdıklarını, şu an için il dışından bir talepleri olmadığını belirtiyor

İzmir Halkevleri depremzedeler için seferber oldu: “Dayanışma çağrımıza kulak veren dostlara teşekkürler”

İzmir Halkevleri, 30 Ekim’de yaşanan ve büyük bir yıkıma yol açan İzmir depreminin ardından üye ve yöneticilerini yıkım bölgelerinde ve çadırların kurulduğu alanlarda yardım çalışmaları için seferber etti.

Acil ihtiyaçları ve ihtiyaç sahiplerini tespit ederek yardım çalışmalarının sağlıklı yürütülmesini sağlamaya çalışan Halkevciler, şu an için temel sorunun yardım malzemesi toplanmasından çok var olan malzemelerin sağlıklı bir şekilde dağıtılması olduğunu belirtiyor.

Halkevciler oluşturdukları Halkevleri Deprem Koordinasyonu’na ulaştırılan yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını, İzmirlileri yardım çalışmalarına katılmak üzere (0541 716 08 81 numaralı telefon üzerinden) kendilerine ulaşmaya çağırdıklarını, şu an için il dışından bir talepleri olmadığını belirtiyor.

“Üzerimize çöken binalar değil…”

Sendika.Org’a bir video mesaj ileten İzmir Halkevi Şube Sekreteri Evrim Çakır, kentteki güncel duruma ve dayanışma kampanyasına ilişkin olarak şunları söyledi:

Öğrendik ki 2010 yılında Bayraklı Belediyesi Deprem Etüd Merkezi 80 bina hakkında ‘3. grup dayanıksız bina’ tespitinde bulunmuş. Yine öğrendik ki bugün enkaza dönen Rızabey Apartmanı ve Doğanlar Apartmanı o dönen tespit edilen binalar arasındaymış. Deprem vergilerini çarçur edenlerin hiçbir önlem almadığına bugün bir kez daha şahitlik ediyoruz. Tam da bu yüzden üzerimize çökenin binalar değil ‘daha fazla rant, daha fazla kâr’ diyen kapitalizm olduğunu, sermayenin çarkını döndüren Saray rejimi olduğunu biliyoruz.

“Çağrımıza kulak veren dostlara teşekkürler”

Halkevleri olarak önceliğimiz İzmir halkıyla dayanışmak. Depremin ilk dakikalarından itibaren üye ve yöneticilerimizi bu bölgeye seferber ettik. Gönüllü koordinasyon ekibimizle beraber enkaz bölgelerini takip ettik. Çadır alanlarında kalmak zorunda kalan insanların ihtiyaçlarını tespit etmeye çalıştık ve İzmir halkına bir dayanışma çağrısında bulunduk. Buradan bir kez daha dayanışma çağrımıza kulak veren dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Pandemi sürecinde yaşadığımız bu depremin daha ağır sonuçlar çıkarmasından endişeliyiz. Halkevleri olarak halkın payına ölüm düşmediği bir ülke için mücadele etmeye devam edeceğiz. Halkın yaşam hakkı içim mücadele etmeye devam edeceğiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur