Gamze Açar, Ankara’da iş görüşmesine gittiği otelin beşinci katından şüpheli biçimde düşerek yaşamını yitirdi

Ankara'da lisede eğitim gören 17 yaşındaki Gamze Açar Kızılcahamam ilçesinde bir termal otelin 5'inci katındaki odadan şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybetti. Gamze Açar'ın ölümüyle ilgili 5 kişi gözaltına alındı

Gamze Açar, Ankara’da iş görüşmesine gittiği otelin beşinci katından şüpheli biçimde düşerek yaşamını yitirdi

Ankara’da lisede eğitim gören 17 yaşındaki Gamze Açar Kızılcahamam ilçesinde bir termal otelin 5’inci katındaki odadan şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybetti. Gamze Açar’ın ölümüyle ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Açar devre mülk satışı yapan firmada satış danışmanı olarak çalışmak için verilen ilanı aradı. Açar ile firmada çalıştığını ileri süren görevliler Kızılay’da buluştu. 4 kişi, Gamze Açar’ı Kızılcahamam ilçesinde odaları devre mülk olarak kiralanan otele götürdü. Açar, resepsiyondaki görevliden gizli bir şekilde 5’inci kattaki odaya götürüldü. Dün sabah saatlerinde gürültü üzerine dışarıya çıkan otel görevlileri, Gamze Açar’ı yerde buldu.

Çağrılan ambulansla önce Kızılcahamam Devlet Hastanesi’ne ardından da Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Açar, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

5 kişi gözaltında

Gamze Açar’ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Açar’ın kaldığı otel odasında inceleme yapıldı. Odada eşyaların dağıldığı ve bardık kırıklarının olduğu saptandı.

Açar’ı otele götüren 4 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 5 kişi ise gözaltına alındı. Şüpheliler, ilk ifadelerinde Açar’ın pencereden atlayarak yaşamına son verdiğini ileri sürdü. Açar’ın cesedi, Ankara Adli Kurumu’nda yapılan incelemeden sonra ailesine teslim edildi.

Açar’ın sınıf arkadaşı Kardelen Yıldız, “Gamze asla intihar edecek bir insan olmadı. Çok fazla hayali vardı. Okul içinde okul dışında neşe kaynağımızdı. Bu olay bizi derinden üzdü Gamze’nin başına geldi. Bu olay Şule Çet’in ölümüne çok benziyor. Başka Şule Çet’ler, başka Gamze’ler ölmesin artık” dedi.

Yağmur Dönmez ise Gamze’nin hayat dolu olduğunu anlatarak, “Sanmıyorum intihar edeceğini, intihara karşıydı ve bunu saçma buluyordu. Daha kaç Gamze ölecek? Gamze için adalet istiyoruz” diye konuştu.

Otel görevlisi ise söz konusu odanın yıllık devre mülk olarak firmaya kiralandığını, genç kızın gizli bir şekilde odaya çıkarıldığını öğrendiklerini söyledi. Görevli, sabaha karşı gürültü üzerine dışarıya çıktıklarında Gamze’yi kanlar içinde gördüklerini, odada da eşyaların dağınık şekilde olduğunu belirtti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur