Fatma Mavi’yi boğarak katleden Ergin A. gözaltına alındı

İstanbul Şirinevler'de dün sabah saatlerinde bir dairede önce patlama sesi duyuldu, ardından yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını söndürürken, 31 yaşındaki Fatma Mavi'nin cesedine ulaşıldı. Yangını şüpheli bulan polis, Fatma Mavi'nin olaydan önce görüştüğü taksi şoförü erkek arkadaşı Ergin A'nın ifadesine başvurdu. Ergin A. polise verdiği ifadede cinayeti itiraf etti

Fatma Mavi’yi boğarak katleden Ergin A. gözaltına alındı

İstanbul Şirinevler’de dün sabah saatlerinde bir dairede önce patlama sesi duyuldu, ardından yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını söndürürken, 31 yaşındaki Fatma Mavi’nin cesedine ulaşıldı. İtfaiye ilk tespitlerine göre yangının gaz sıkışması sonucu meydana gelmiş olabileceğini açıkladı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri de yangın ve Fatma Mavi’nin ölümüne ilişkin çalışma başlattı.

Yangını şüpheli bulan polis, Fatma Mavi’nin olaydan önce görüştüğü taksi şoförü erkek arkadaşı Ergin A’nın ifadesine başvurdu.

Ergin A’nın elinde ve kolunda yanıklar tespit edildi

Ellerinde ve kollarında yanık olduğu tespit edilen Ergin A’nın polise verdiği ifadesinde, “Fatma Mavi’yle aralarında tartışma çıktığını ve onu boğarak öldürdüğünü, cinayeti gizlemek için bir arkadaşıyla birlikte benzin almaya gittiğini, daha sonra eve benzin dökerek yaktığını” söylediği öğrenildi.

Polisin olaya karışan diğer şüpheliyi yakalama çalışması sürüyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur