CHP’li Emir’den Bakan Koca’ya: “Arayüz var ama bakanlığınızın yüzü yok”

“Sayın Fahrettin Koca, 29 bin 377 vakanın yer aldığı ve 29 Eylül’de duyurduğumuz bu belgeyi ‘Bizim böyle bir arayüzümüz yok’ diyerek inkâr ettiniz. Bugün dediğimize geldiniz”

CHP’li Emir’den Bakan Koca’ya: “Arayüz var ama bakanlığınızın yüzü yok”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı koronavirüs (COVID-19) verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirtmiş ve günlük vaka sayısının Bakan Koca’nın açıkladığının 20 katı olduğunu açıklamıştı.

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi’ne girilen verilerin yer aldığı 10 Eylül tarihli bir belgeyi kamuoyuyla paylaşan CHP’li Emir, o gün 157 bin 975 kişiye COVID-19 testi yapıldığını ve bu testlerden 29 bin 377’sinin pozitif çıktığını belirterek “Sayın Bakan bu belge doğru mudur? Bu belge doğru ise artık halkımıza gerçekleri söylemenin vakti gelmiştir” demişti.

“LABORATUVAR BİLGİ SİSTEMİ VERİLERİ KOCA’NIN AÇIKLADIĞININ 20 KATI”

Daha önce “Her vaka hasta değildir” diyerek vaka sayılarını gizlediklerini itiraf eden Bakan Koca’nın, bugünden itibaren günlük vaka sayılarını açıklayacaklarını belirtmesinin ardından CHP’li Emir’den açıklama geldi.

BAKAN KOCA HER VAKANIN HASTA OLDUĞUNU KABUL ETTİ: “BUGÜNKÜ VAKA SAYIMIZ 28 BİN 351”

“Özür bekliyoruz!”

Bakan Koca’nın bugünkü vaka sayısının 28 bin 351 olduğunu açıklamasının ardından CHP’li Murat Emir, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Sayın Fahrettin Koca, 29 bin 377 vakanın yer aldığı ve 29 Eylül’de duyurduğumuz bu belgeyi ‘Bizim böyle bir arayüzümüz yok’ diyerek inkâr ettiniz. Bugün dediğimize geldiniz. Arayüz var ama bakanlığınızın yüzü yok. Özür bekliyoruz!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur