Bornova’da çocuklarla gölge oyunu ve çocuk tiyatrosu etkinliği

İzmir'de yaşanan depremin ardından Bornova Stadyumu'nda kurulan çadır kentte çocuklara yönelik gölge oyunu ve çocuk tiyatrosu etkinlikleri düzenlendi

Bornova’da çocuklarla gölge oyunu ve çocuk tiyatrosu etkinliği

İzmir’de yaşanan depremin ardından kurulan çadır kentlerde çocuklara yönelik yapılan oyun atölyeleri, tiyatro oyunları gibi etkinlikler devam ediyor. Depremin ardından Bornova Stadyumu’nun içerisine 100’den fazla çadır kuruldu. Bu çadır alanında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Bornova Belediyesi gibi kurumların, depremzedelerin çadırlarının yanı sıra çocuklar için de etkinlik çadırı kuruldu.

Depremden etkilenen ailelerin çocukları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş sosyolog, pedagog gibi çocuk gelişimi uzmanlarının eşliğinde çeşitli etkinliklere katılıyor.

Gölge oyunu ve çocuk tiyatrosu

100’den fazla çadırın kurulu olduğu stadyumda Bakanlık bünyesinde çalışan uzmanların yanında Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı ile Bornova Belediyesi aracılığıyla alana gelen gönüllüler de görev yapıyor.

Etkinlik çadırında bugün (5 Kasım) sabah saatlerinde Hacivat-Karagöz gölge oyunu oynatıldı. Ardından da bir çocuk tiyatrosu sahnelendi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur