Avcılar Kadın Platformu üyesi kadınlar taciz ve tehdit edildikleri yerde 25 Kasım’a çağırdı

Avcılar Kadın Platformu üyesi kadınlar taciz ve tehdit edildikleri yerde 25 Kasım'a çağrı açıklaması yaptı. Ellerinde "Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz" yazılı pankart taşıyan kadınlar 25 Kasım'da Kadıköy'de olmaya çağırdı

Avcılar Kadın Platformu üyesi kadınlar taciz ve tehdit edildikleri yerde 25 Kasım’a çağırdı

İstanbul Avcılar’da, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bildiri dağıtan ve yapılacak eyleme çağrı yapan Avcılar Kadın Platformu üyeleri, bir erkek tarafından sözlü tacize maruz bırakılmış, ardından saldırgan şahıs, “Ben de erkeğim kadınlara yönelik şiddet yok. Varsa hadi anlat, bana anlatacaksın” şeklindeki ısrarlı tacizlerine karşılık veren kadınların üzerine yürümüştü.

Avcılar Kadın Platformu üyesi kadınlar taciz ve tehdit edildikleri yerde 25 Kasım’a çağrı açıklaması yaptı. Ellerinde “Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz” yazılı pankart taşıyan kadınlar 25 Kasım’da Kadıköy’de olmaya çağırdı.

Kadınlar, “‘Canımı sıkma, polise de güvenme’ diyerek tehdit ve tacizine devam eden erkek aklı teşhir etmek için yine aynı yerde haykırıyoruz: Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” diye seslendi.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur