AKP’li belediye başkanı tarikat şeyhi ile temel attı, CHP’li Tanal tepki gösterdi: “Şeyh hazretleri milli yüzücü mü ki?”

AKP’li Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede açılacak olan yarı olimpik yüzme havuzunun temelini Şeyh Abdulselam el-Haznevi ile atıp fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, "Şeyh hazretleri, milli yüzücü mü ki, olimpik yüzme havuzu inşaatında incelemelerde bulunuyor?" diyerek AKP’li Kuş’a tepki gösterdi

AKP’li belediye başkanı tarikat şeyhi ile temel attı, CHP’li Tanal tepki gösterdi: “Şeyh hazretleri milli yüzücü mü ki?”

Urfa’nın Eyyübiye ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede açılacak olan yarı olimpik yüzme havuzunun temelini Haznevi Tarikatı şeyhi Abdulselam el-Haznevi ile atıp o anların fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

AKP’li Kuş sözkonusu paylaşımında, “Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun temelini atıyor, ilk kazmayı vuruyoruz. Bölgenin kanaat önderlerinden Şeyh Abdulselam el-Haznevi ile birlikte alanda incelemelerde bulunduk. Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

CHP’li Tanal tepki gösterdi, Kuş “medrese istişaresi” dedi

AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un paylaşımını alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Olimpik yüzme havuzlarının teknik özellikleri Dünya standartlarına göre belirlenen bu teknik özelliklere uygun bir havuz yapımı havuzun kalitesini ortaya çıkarır. Olimpik havuz inşasının mutlaka bu konuda bilgili kimseler tarafından yapılmasını tavsiye ediyorum” diyerek tepki gösterdi.

Bir süre sonra ikinci bir paylaşım daha yapan Tanal, AKP’li Mehmet Kuş’a “Şeyh Hazretleri, milli yüzücü mü ki, olimpik yüzme havuzu inşaatında incelemelerde bulunuyor?” diye sordu.

Tanal’a yanıt veren AKP’li Kuş, “Sayın Vekilim bu projemiz tek tip projedir. Kanaat önderimizle birlikte inceleme yapmamızın sebebi, yüzme havuzu yapılacak alanın yanındaki yapımı devam eden medreseyi engelleyip engellemeyeceği istişaresidir. Saygılarımı sunarım” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur