17 yaşındaki Gamze Açar’ın şüpheli ölümüyle ilgili 3 tutuklama

17 yaşındaki Gamze Açar, Ankara’da 31 Ekim tarihinde iş görüşmesi için gittiği otelin 5. katından sabaha karşı şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirdi. Şüpheli ölüme ilişkin gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklanırken, 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

17 yaşındaki Gamze Açar’ın şüpheli ölümüyle ilgili 3 tutuklama

17 yaşındaki Gamze Açar, Ankara’da 31 Ekim tarihinde iş görüşmesi için gittiği otelin 5. katından sabaha karşı şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirdi. Şüpheli ölüme ilişkin gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklanırken, 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet’ten Kübra Köklü’nün haberine göre, Açar’ın kuzeni Ahmet Yılmaz, “Bir insan, iş görüşmesine gittiği yerde intihar eder mi? Gamze intihar etmedi, öldürüldü” dedi.

“Bu iş planlı bir cinayet”

Açar, önceki gün (3 Kasım) memleketi Antalya’nın Aksu ilçesinde toprağa verildi. Baba Ferhat Açar, “Bu iş planlı bir cinayet” dedi.

Açar’ın kuzeni Ahmet Yılmaz ise şunları dile getirdi:

Annesine maddi destek olmak istiyordu. O yüzden yarı zamanlı işlerde çalışırdı. Kızılcahamam’da bir otelde iş görüşmesinin yapılacağı söylenmiş. Gamze, otele gittiğinde onu 5 kişi karşılamış. Bundan sonra ne oldu bilmiyoruz. Sabah saat 08.45’te Gamze’nin düştüğü ortaya çıkmış. Bu olay intihar değil, cinayet. Gamze’nin hayalleri vardı, hayat doluydu.

Olaya ilişkin gözaltına alınan ve Kızılcahamam Adliyesi’ne sevk edilen şüphelilerden R.D, M.D. ve M.E.D. tutuklanırken 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerden M.D.’nin ifadesinde bir başka odada bulunduğunu söyleyerek, “Odadan gelen gürültüler duydum. Ama odaya gelip baktığımda anormal bir şey yoktu” dediği, R.D’nin ise Gamze Açar’ın uyuşturucu krizine girdiğini iddia ettiği öğrenildi.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur