Kameralara yakalandılar: Anıtkabir’e yalnızca Erdoğan sloganı atacak organize siviller alındı

slında her şey tahmin edildiği üzere özel bir organizasyondu. Bu sloganları atan sivillerin Anıtkabir’e girişi ve sonrasında yaşananlar kameralara yakalandı

Kameralara yakalandılar: Anıtkabir’e yalnızca Erdoğan sloganı atacak organize siviller alındı

Anıtkabir’deki 29 Ekim töreninde yine Erdoğan ve Reis sloganları yükseldi. Aslında her şey tahmin edildiği üzere özel bir organizasyondu. Bu sloganları atan sivillerin Anıtkabir’e girişi ve sonrasında yaşananlar kameralara yakalandı.

15 Temmuz sonrasında Anıtkabir’de tören protokolü değişmiş içeriye artık siviller de alınmaya başlamıştı. Bundan sonra 29 Ekim, 10 Kasım ve 30 Ağustos’ta düzenlenen her törende Erdoğan’a tezahüratlar yükselmişti.

Bu sene de mozoleye çelenk bırakılırken siviller avludaydı. Erdoğan görünür görünmez alkışlamaya ve Erdoğan için slogan atmaya başladılar.

Organizasyon kamerada

Bu organizasyonun ayrıntıları kameralara takıldı. Sivillerin alındığı bölgede bir Cumhurbaşkanlığı koruması, elinde de bir liste olduğu görülüyor. İçeriye sadece o listede ismi olanlar alınıyor. Listede ismi olmayanlar ise dışarıda tutuluyor.

İçeri alınmayan bir yurttaş bu duruma tepki göstererek içeride farklı slogan atılmasının kabul edilemeyeceğini söylüyor.

Yine elinde liste ile alanda bekleyen sivil giyimli kişiler de var. Bunlardan biri avluda içeri alınanlara nerede durup nasıl hareket edeceklerini anlatıyor.

Erdoğan görününce avluda bekleyenler önce alkışlarla sonra Reis ve Recep Tayyip Erdoğan sloganlarıyla Erdoğan’ı selamlıyor. Avludaki topluluk Erdoğan ayrıldıktan sonra mozoleye uğramadan doğrudan dışarı yöneliyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur