İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen COVID-19 toplantısına davet edilmedi: “Toplantıyı Twitter’dan öğrendik”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında İstanbul için düzenlenen koronavirüs (COVID-19) toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edilmedi. İBB Sözcüsü Murat Ongun “Biz de toplantıyı Twitter’dan öğrendik” derken, CHP “Saray iktidarı, İstanbul'da yaşadığı seçim hezimetinin intikamını İstanbullulardan alamaz” diyerek Bakan Koca’ya tepki gösterdi

İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen COVID-19 toplantısına davet edilmedi: “Toplantıyı Twitter’dan öğrendik”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün (22 Ekim) İstanbul için düzenlenen COVID-19 toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edilmedi.

İmamoğlu’nun toplantıya çağrılmamasına ilişkin sosyal medyada Bakan Koca’ya çok sayıda tepki geldi.

TV100 canlı yayınında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan gazeteci Barış Yarkadaş, İBB Sözcüsü Murat Ongun’un Bakan Koca’nın İstanbul’da yaptığı toplantıya ilişkin mesajını paylaştı:

Biz de toplantıyı Twitter’dan öğrendik. Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı tarafından düzenlenen toplantıya davet edilmedi. Bu kesin ve net bir bilgidir.”

CHP: “İmamoğlu’nun çağırılmaması skandaldır”

Bakan Koca’ya tepki gösteren CHP de konuya ilişkin şu paylaşımlarda bulundu:

İstanbul’da vaka sayısının Türkiye genelinin %40’ına ulaştığı resmen açıklanırken, alınacak tedbirle ilgili yapılan toplantıya İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun çağırılmaması skandaldır. Ülkeyi yönetemedikleri gibi herhangi bir krizi de yönetemediklerinin ispatıdır.

Saray iktidarı, İstanbul’da yaşadığı seçim hezimetinin intikamını İstanbullular’dan alamaz. Halkımızın sağlığından daha önemli bir şey yoktur… Kibirli saray yöneticileri ve bu yanlışla adını kirleten Fahrettin Koca sağlığı siyasallaştırma yanlışından derhal dönmelidir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur