Erdoğan ile Putin arasında Karabağ görüşmesi: Rusya cihatçı transferinden endişe duyduğunu belirtti

Tayyip Erdoğan ile Putin telefonda görüştü. Görüşmede Suriye ve Karabağ konuları ele alındı. Rusya, Ortadoğu’dan bölgedeki çatışmalara gönderilen cihatçıların artan sayısından dolayı ciddi endişelerini belirtti

Erdoğan ile Putin arasında Karabağ görüşmesi: Rusya cihatçı transferinden endişe duyduğunu belirtti

Reuters’ın haberine göre Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir telefon görüşmesi yapıldı. Haberde, görüşmede İdlib ve Dağlık Karabağ konularının gündeme alındığı kaydedildi.

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, “Dağlık Karabağ çatışma bölgesindeki gelişmeler müzakere edildi. Rus tarafı, devam eden silahlı eylemler ve Ortadoğu’dan teröristlerin bu çatışmalara artan katılımıyla ilgili derin endişesini dile getirdi” ifadelerine yer verildi.

Putin’in, Azerbaycan ve Ermenistan liderleriyle gerçekleştirilen temaslar ve ateşkesin en kısa zamanda sağlanması amacıyla atılan adımlar hakkında Erdoğan’a bilgi verdiği aktarılan açıklamada, “Rusya ve Türkiye’nin dışişleri ve savunma bakanlıkları ile iki ülkenin istihbarat kurumları arasında koordinasyonun sürdürülmesine karar verildi” denildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur