DİSK, Taksim EAH önünde: “Sağlık işçisi köle değildir”

DİSK, "Sağlık emekçileri için küresel eylem ve dayanışma günü" sebebiyle İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde eylem yaptı. Çerkezoğlu, "Sağlıklarına kaybetme pahasına büyük bir fedakarlıkla sağlık emekçileri pandemiyle mücadelede ön saflarda. İktidar sağlık çalışanlarının sesini duymalı" dedi

DİSK, Taksim EAH önünde: “Sağlık işçisi köle değildir”

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), “Sağlık emekçileri için küresel eylem ve dayanışma günü” sebebiyle İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde eylem yaptı.

Sağlık emekçilerine insanca yaşayacak ücret, daha fazla istihdam, sağlıklı çalışma koşulları için hastane önünde bulunduklarını belirten DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu basın açıklaması yaptı.

Çerkezoğlu şunları kaydetti:

Sağlıklarına kaybetme pahasına büyük bir fedakarlıkla sağlık emekçileri pandemiyle mücadelede ön saflarda. İktidar sağlık çalışanlarının sesini duymalı. Bütün sağlık çalışanlarına aşı yapılmalıdır. COVID-19’un sağlık çalışanları açısından meslek hastalığı sayılmalıdır. Sağlık emekçilerinin çalışma sürelerinin kısaltılması gerekmektedir. Yıllardır atama bekleyen sağlık çalışanları bir an önce atanmalıdır. Ve tüm sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığının ödenmesi öncelikli taleplerimizdir.

Sağlık emekçilerinin taleplerini sıralayan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu bütün sağlık işçilerini DİSK çatısı altında buluşmaya çağırdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur