Direnişteki maden işçileri AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’le görüştü

Soma Uyar Madencilik’ten tazminat alacakları olan 748 madenciyi temsilen Bağımsız Maden İş'ten dört kişilik bir heyet, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'le görüştü. Zengin sorunun çözümü için inisiyatif alacağını, Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı ile görüşeceğini söyledi

Direnişteki maden işçileri AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’le görüştü

Yıllardır ödenmeyen alacakları için Soma ve Ermenek’ten Ankara’ya yürümek isteyen, kolluk kuvvetlerinin engelleme girişimleri karşısındaki direnişleriyle de kamuoyunda büyük ilgi uyandıran maden işçileri iktidarı adım atmak zorunda bıraktı.

Soma Uyar Madencilik’ten tazminat alacakları olan 748 madenciyi temsilen Bağımsız Maden İş’ten dört kişilik bir heyet, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’le görüştü.

Bağımsız Maden İş Kamil Kartal’ın görüşme sonrası madenci anıtı önünde basına açıklama yapması polis engeline takılırken, Kartal, işçilerin direnişinin çözüm bulunana kadar Salihli’deki Kırkağaç Çamlığı’nda süreceğini aktardı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başaran Aksu, görüşmede Zengin’in 10 gün içerisinde sorunun çözümüne dair inisiyatif alacağını, konu ile ilgili olarak Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı’yla görüşeceğini belirttiğini aktardı. Aksu işçilerin Kırkağaç Çamlığı’ndaki bekleyişi ile ilgili olarak Manisa Valiliği ile de anlaşma sağlandığını söyledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur