BIFED bu yıl gösterilecek tüm filmlerin listesini yayımladı. Filmlerin gösterime gireceği platform 30 Ekim 2020 tarihinde erişime açılacak
Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) bu yıl gösterilecek tüm filmlerin listesini yayımladı.
Filmlerin gösterime gireceği platform 30 Ekim 2020 tarihinde erişime açık olacak. Filmlerin gösterime gireceği tarih ise 2 Kasım 2020. Bu tarihten itibaren izleyiciler; tüm finalist filmlere ve panorama filmlerine 8 Kasım 2020 saat 00:00’a kadar platform üzerinden ulaşabilecekler. Türkiye Panoraması’nda gösterilecek filmlere ise YouTube üzerinden erişim sağlanacak.
Yönetmenler ile online olarak yapılan röportajlar da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak.
BIFED 2020 – Finalistler
- Aether, Rûken Tekeş, Türkiye/İtalya, 81’, 2019
- Amussu, Nadir Bouhmouch, Fas/Katar Devleti, 99’, 2019
- Artifishal, Josh Murphy, ABD, 75’, 2019
- Daima Yavaş Yeşil, Christoph Pohl, Hindistan, 56’, 2019
- Yeşil Kan, Arthur Bouvart, Jules Giraudat, & Alexis Marant, Fransa, 90’, 2019
- Tasa, Andrea Culková, Çek Cum., 92’, 2020
- Kuzey Ormanları, Julia Lazarus, Türkiye/Almanya, 73’, 2020
- Tutku – İsyan ve Teslimiyet Arasında, Christian Labhart, İsviçre, 80’, 2019
- Kaşık, Laila Pakalnina, Letonya/Norveç/Litvanya,66’, 2019
- Atom: Bir Aşk Macerası, Vicki Lesley, Birleşik Krallık, 90’, 2019
- Günler ve Yıl, Othmar Schmiderer, Avusturya, 87’, 2018
- Ateş, Katharina Weingartner, Avusturya/Almanya, 99’, 2019
- Kırmızı Çizgi – Hambach Ormanı’nda Direniş, Karin de Miguel Wessendorf, Almanya, 115’, 2019
- Titixe, Tania Hernández Velasco, Meksika, 63’, 2018
- DSÖ’yeGüven, Lilian Franck, Almanya/Avusturya, 85’, 2017
BIFED 2020 Panorama
- Mercan Kadın, Priya Thuvassery, Hindistan, 52’, 2019
- Faire-part, Anne Reijniers, Paul Shemisi, Rob Jacobs & Nizar Saleh, Belçika/Kongo Cum., 58’, 2019
- Amazon’u Otlatmak, Marcio Isensee e Sá, Brezilya, 49’, 2018
- Yeşil Altın, Nicky Milne, Şile/ABD, 26′, 2019
- Özodunu, Stefano Petroni, Brezilya/İtalya/Kolombia/Meksika, 62’, 2020
- Evde Yetişen, Barend Hazeleger, Belçika/Hollanda, 53’, 2019
- Kuzey, Leslie Lagier, Fransa, 48’, 2019
- Çağırdığım Ruhlar, Chiara Sambuchi, Almanya/İtalya, 60’, 2019
- Çernobil’i İzlemek: Kıyametin Ardından Keşif, Iara Lee, Ukrayna/ABD/Bulgaristan/Slovakya, 58’, 2020
- Şarap, Dünya ve Biz, Antonio Lobo Daza, İspanya, 93’, 2019
- Güneş Ölene Dek, Claudio Carbone, Portekiz, 75’, 2019
- Duvarlarla Çevrili Yurttaş, Sameer Qumsiyeh, Filistin, 79’, 2019
- Peki Ya Geleceğimiz, Cláudio Cruz & Jaime Leigh Gianopoulos, Kanada, 24′, 2020
BIFED 2020 Türkiye Panorama
- Anadolu’nun Meşe Ormanları, Bulut Renas Kaçan, Türkiye, 19’, 2020
- Beyaz Altın, Ali Cem Şimşek, Faruk Emin Kaba, Sezai Mert Sak, Türkiye, 9’, 2020
- Çan: Bir Termik Kasabası, Mert Harmandar, Türkiye, 17’, 2020
- Efe Dayı, Harun Akça, Türkiye, 18’, 2019
- Ege’nin Son Baharı, Onur Erkin, Türkiye, 23’, 2019
- İda’nın Bekçileri, Tolga Barman, Türkiye, 23’, 2019
- Jeotermal Yetti Gari, Murat Yüksel, Türkiye, 20’, 2020
- Kanalı Beklerken, Yasin Serindere, Türkiye, 36’, 2020
- Rant Uğruna, Nejla Osseiran, Türkiye, 6’, 2020
- Roma Bostanı, Nesime Karateke, Türkiye, 28’,2020
- Sınırların Ötesinde, Eylem Şen, Türkiye, 33’, 2019
İlgili haber:
Sendika.Org