BIFED, festival kapsamında gösterilecek filmlerin listesini yayımladı

BIFED bu yıl gösterilecek tüm filmlerin listesini yayımladı. Filmlerin gösterime gireceği platform 30 Ekim 2020 tarihinde erişime açılacak

BIFED, festival kapsamında gösterilecek filmlerin listesini yayımladı

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) bu yıl gösterilecek tüm filmlerin listesini yayımladı.

Filmlerin gösterime gireceği platform 30 Ekim 2020 tarihinde erişime açık olacak. Filmlerin gösterime gireceği tarih ise 2 Kasım 2020. Bu tarihten itibaren izleyiciler; tüm finalist filmlere ve panorama filmlerine 8 Kasım 2020 saat 00:00’a kadar platform üzerinden ulaşabilecekler. Türkiye Panoraması’nda gösterilecek filmlere ise YouTube üzerinden erişim sağlanacak.

Yönetmenler ile online olarak yapılan röportajlar da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak.

BIFED 2020 – Finalistler

  1. Aether, Rûken Tekeş, Türkiye/İtalya, 81’, 2019
  2. Amussu, Nadir Bouhmouch, Fas/Katar Devleti, 99’, 2019
  3. Artifishal, Josh Murphy, ABD, 75’, 2019
  4. Daima Yavaş Yeşil, Christoph Pohl, Hindistan, 56’, 2019
  5. Yeşil Kan, Arthur Bouvart, Jules Giraudat, & Alexis Marant, Fransa, 90’, 2019
  6. Tasa, Andrea Culková, Çek Cum., 92’, 2020
  7. Kuzey Ormanları, Julia Lazarus, Türkiye/Almanya, 73’, 2020
  8. Tutku – İsyan ve Teslimiyet Arasında, Christian Labhart, İsviçre, 80’, 2019
  9. Kaşık, Laila Pakalnina, Letonya/Norveç/Litvanya,66’, 2019
  10. Atom: Bir Aşk Macerası, Vicki Lesley, Birleşik Krallık, 90’, 2019
  11. Günler ve Yıl, Othmar Schmiderer, Avusturya, 87’, 2018
  12. Ateş, Katharina Weingartner, Avusturya/Almanya, 99’, 2019
  13. Kırmızı Çizgi – Hambach Ormanı’nda Direniş, Karin de Miguel Wessendorf, Almanya, 115’, 2019
  14. Titixe, Tania Hernández Velasco, Meksika, 63’, 2018
  15. DSÖ’yeGüven, Lilian Franck, Almanya/Avusturya, 85’, 2017

BIFED 2020 Panorama

  1. Mercan Kadın, Priya Thuvassery, Hindistan, 52’, 2019
  2. Faire-part, Anne Reijniers, Paul Shemisi, Rob Jacobs & Nizar Saleh, Belçika/Kongo Cum., 58’, 2019
  3. Amazon’u Otlatmak, Marcio Isensee e Sá, Brezilya, 49’, 2018
  4. Yeşil Altın, Nicky Milne, Şile/ABD, 26′, 2019
  5. Özodunu, Stefano Petroni, Brezilya/İtalya/Kolombia/Meksika, 62’, 2020
  6. Evde Yetişen, Barend Hazeleger, Belçika/Hollanda, 53’, 2019
  7. Kuzey, Leslie Lagier, Fransa, 48’, 2019
  8. Çağırdığım Ruhlar, Chiara Sambuchi, Almanya/İtalya, 60’, 2019
  9. Çernobil’i İzlemek: Kıyametin Ardından Keşif, Iara Lee, Ukrayna/ABD/Bulgaristan/Slovakya, 58’, 2020
  10. Şarap, Dünya ve Biz, Antonio Lobo Daza, İspanya, 93’, 2019
  11. Güneş Ölene Dek, Claudio Carbone, Portekiz, 75’, 2019
  12. Duvarlarla Çevrili Yurttaş, Sameer Qumsiyeh, Filistin, 79’, 2019
  13. Peki Ya Geleceğimiz, Cláudio Cruz & Jaime Leigh Gianopoulos, Kanada, 24′, 2020

BIFED 2020 Türkiye Panorama

  1. Anadolu’nun Meşe Ormanları, Bulut Renas Kaçan, Türkiye, 19’, 2020
  2. Beyaz Altın, Ali Cem Şimşek, Faruk Emin Kaba, Sezai Mert Sak, Türkiye, 9’, 2020
  3. Çan: Bir Termik Kasabası, Mert Harmandar, Türkiye, 17’, 2020
  4. Efe Dayı, Harun Akça, Türkiye, 18’, 2019
  5. Ege’nin Son Baharı, Onur Erkin, Türkiye, 23’, 2019
  6. İda’nın Bekçileri, Tolga Barman, Türkiye, 23’, 2019
  7. Jeotermal Yetti Gari, Murat Yüksel, Türkiye, 20’, 2020
  8. Kanalı Beklerken, Yasin Serindere, Türkiye, 36’, 2020
  9. Rant Uğruna, Nejla Osseiran, Türkiye, 6’, 2020
  10. Roma Bostanı, Nesime Karateke, Türkiye, 28’,2020
  11. Sınırların Ötesinde, Eylem Şen, Türkiye, 33’, 2019

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur