Sarıgazi Halk Festivali Komitesi: “Festivalimizi gerçekleştiremesek de birlikteliğin ilk tohumlarını attık”

Pandemi nedeniyle festival programını iptal eden Sarıgazi Halk Festivali Tertip Komiyesi, "Bizler festivalimizi gerçekleştiremesek de Festival Komitesi olarak bu birlikteliğin ilk tohumlarını attık. Önümüzdeki süreçte de birlikte olacak daha güçlü etkinlikler, festivaller örgütleyeceğiz" dedi

Sarıgazi Halk Festivali Komitesi: “Festivalimizi gerçekleştiremesek de birlikteliğin ilk tohumlarını attık”

Sarıgazi Halk Festivali Tertip Komitesi, haftalar önce çalışmalarına başladıkları “Sarıgazi Geleneksel Halk Festivali”ni COVID-19 vakalarının artışı sebebiyle iptal etti.

Demokrasi Caddesi’nde bir açıklama yapan Tertip Komitesi, AKP’nin pandemi sürecinde sermayenin çıkarlarından ve kendi iktidarından başka bir şey düşünmediği, pandemi ve ekonomik krizin yoksulluğu derinleştirdiği koşullarda dayanışmayı ve başka bir dünya için mücadeleyi yükseltme çağrısı yapıldı.

“Çarklar dönüyor, işçiler ölüyor”, “TTB değil tarikatlar kapatılsın”, “Sarıgazi bizimdir, bizimle özgürleşecek” sloganlarının atıldığı basın açıklamasında şöyle denildi:

Sermaye ve AKP iktidarı yandaşları, tarikatları, çeteleri, medyası vb ile örgütlü ve insanlığa düşman bir avuç asalak.  Bizler ise bu dünyanın gerçek sahipleri milyonlarız. Yıllarca bunun için türlü bedel ödeyenleriz. Emeği, alınteriyle tüm güzellikleri yaratan, kardeşçe yaşamı paylaşanlarız.

Daha fazla birlik olmazsak, örgütlü davranmazsak yarattığımız tüm güzelliklere, tüm haklarımıza, kazanımlarımıza saldırmaya devam edeceklerini biliyoruz. Bu nedenle tüm emekçilere başka bir dünyayı kurma, inşa etme mücadelesine çağırıyoruz.

Çağrımız; sömürüsüz, eşit ve özgür bir geleceğin adımlarını hep beraber daha güçlü atmak için.

Çağrımız; mahallemizde, sokağımızda, işyerlerimizde birlik olmak, bu düzenden hep beraber hesap sormak için.

Çağrımız; Sarıgazi’de yaşam alanlarımızı kirletenlere karşı birlikte mücadele çağrısıdır.

Bizler festivalimizi gerçekleştiremesek de Festival Komitesi olarak bu birlikteliğin ilk tohumlarını attık. Önümüzdeki süreçte de birlikte olacak daha güçlü etkinlikler, festivaller örgütleyeceğiz.

Basın açıklamasının ardından AKA-DER, BDSP, Halkevleri, HDP, TİP ve TKP üyelerinden oluşan komiye HDP Sancaktepe ilçe örgütü binasına geçti. Program müzik dinletisi ile son buldu.

Sarıgazi Halk Festivali Tertip Komitesi, HDP Sancaktepe İlçe Örgütü'nde müzik dinletisi yapıyor

Gepostet von SENDİKA – www.sendika.org am Sonntag, 20. September 2020

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur