Özel hastanenin müdahale etmediği kişi kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Kocaeli’de Özel Merkez Hastanesi'nin önünde fenalaşarak yere yığılan yaşlı adam, hayatını kaybetti. Hastane yurttaşa "hastamız değil" diyerek müdahale etmedi

Özel hastanenin müdahale etmediği kişi kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Sebahattin Duru (60) isimli yurttaş Güzeller Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi’nde bulunan Özel Merkez Hastanesi’nin önünde fenalaşarak bir anda yere yığıldı.

“Hastane dışında, müdahale edemeyiz”

Duru’nun fenalaştığını gören vatandaşlar hastane personeline bağırarak yardım istedi. İddiaya göre hastane personeli, Duru hastane içinde olmadığı için müdahale edemeyeceklerini söyledi.

Vatandaşlar cep telefonları ile bir yandan o anları görüntülerken, diğer yandan da 112 Acil Yardım hattını arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan tüm müdahaleye rağmen Duru hayatını kaybetti.

Ölüm nedeni kalp krizi

Olayla ilgili Duru’nun yakınlarının suç duyurusunda bulunacağı öğrenilirken, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi incelemelerinde Duru’nun kalp krizi sebebiyle ile hayatını kaybettiği belirlendi.

Yaşanan olayın gündeme gelmesinin ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur