Ayhan Bilgen: “Yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz’e aittir”

"Kobane soruşturması" kapsamında gözaltına alınan Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen gözaltından avukatları aracılığıyla paylaşım yaptı. Bilgen mesajında gözaltı gerekçesi olan dosyanın tüm hazırlığının FETÖ firarisi savcı Zekeriya Öz'e ait olduğunu ifade etti

Ayhan Bilgen: “Yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz’e aittir”

25 Eylül’de “Kobane soruşturması” kapsamında gözaltına alınan Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen gözaltından avukatları aracılığıyla paylaşım yaptı. Gözaltının üçüncü gününde yediği yemekten zehirlenen Bilgen, hastaneye götürülmediklerini duyurmuştu.

Bilgen yaptığı duyuru ile hem yaşadığı sağlık sorunun hem de gözaltına ilişkin bilgi paylaştı.

Yaşadığı sağlık sorununa ilişkin hem görevlilerin hem de hastane personelinin üzerine düşeni yaptığı bilgisini paylaşan Bilgen, “Ama buradaki koşullarda aynı gıdaları almak, tedaviye imkan vermeyecektir” diyerek gözaltı süreci boyunca yalnızca su içeceğini duyurdu.

Bilgen ayrıca Kars Belediyesi’ne kayyum hazırlığı içinde olduğu sinyallerini veren AKP’ye de “Belediyemize kayyım atamayı düşüneneler, yüz elli yıl önce Rus askeri valisinin Kars ile ilgili hatıralarını okusunlar. Vali şehri yönetemeyince Şura kurmak zorunda kalmıştı” diye seslendi.

“Tüm dosya hazırlığı Zekeriya Öz ve ekibine ait”

Bilgen son mesajında ise gözaltı gerekçesi olan dosyanın tüm hazırlığının FETÖ firarisi savcı Zekeriya Öz’e ait olduğunu ifade etti. Bilgen’in son mesajında şu ifadeler yer aldı:

Son olarak bu hafta görülecek 3 yargılamama ilişkin ise: Hâlâ Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir. Bu hafta boyunca yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur