Adıyaman’da 10 günde 4 binin üzerinde yeni vaka

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Adıyaman’da vaka sayılarının ciddi boyutlara ulaştığını ifade ederek, endişe verici koronavirüs tablosunu rakamlarla ortaya koydu. Tutdere Adıyaman’da son on gündeki pozitif vaka sayısını ve karantina altına alınan ikametlerin sayısını açıkladı

Adıyaman’da 10 günde 4 binin üzerinde yeni vaka

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’da vaka sayılarının ciddi boyutlara ulaştığını ifade ederek, endişe verici koronavirüs tablosunu rakamlarla ortaya koydu. Tutdere Adıyaman’da son on gündeki pozitif vaka sayısını ve karantina altına alınan ikametlerin sayısını açıkladı.

İdarecilerin, sağlık çalışanlarının emeklerini boşa çıkartacak tutum ve davranışlar içerisinde olduklarını belirten Tutdere, şunları söyledi:

Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs tablosuna ilişkin bilgileri talep ettiğimiz resmi başvurumuza aradan geçen 1 aydan fazla süreye rağmen hala cevap veremedi. Sadece cevap vermekten imtina etmelerinden bile vaka sayılarının ciddi boyutlara ulaştığı anlaşılıyor.

10 günde 4 binin üzerinde yeni vaka

“Türkiye genelinde son durum olarak her gün açıklanan veriler kimi günler neredeyse sadece Ankara tablosunun dahi altında kalmaktadır” diyen Tutdere sözlerini şöyle sürdürdü:

Eylül ayının geride bıraktığımız 10 günün de Adıyaman’da PCR Test çalışması sonucu tespit edilen 1.200’ün üzerinde yeni vaka var. Bunun yanında Valilik tarafından açıklanan verilerde, 9 Eylül itibarıyla 535 hanede 632 kişinin test sonucunun pozitif olması nedeniyle ikametinde karantinaya alındığını görmekteyiz. Ancak bununla da bitmiyor. PCR testi dışında bir de tomografi ile pozitif olduğu tespit edilen hastalar var. Uzmanlar tarafından tomografi sonucunda COVID’e bağlı zatürre olduğu tespit edilen pozitif hastaların çoğuna PCR testi gerek görülmediği için sadece tomografide pozitif olanlar da eklendiğinde 10 günlük toplam vaka sayısı 4 bini aşıyor. 10 günde 4 binin üzerinde vaka çok vahim. Ne yazık ki durum her geçen gün daha da kötüye gidiyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur