Yusuf Kaplan ürperiyor: “Bir sorunumuz daha oldu: Başörtüsü açma trendi!”

İmam Hatip Liselerinde deizmin yaygınlaştığını hatırlatan Kaplan, “Bütün bunlar yetmiyormuş gibi nurtopu gibi ürpertici yeni bir sorunumuz daha oldu: Başörtüsü açma trendi! Modaya dönüştü adeta bu. O yüzden trend diyorum” diye yazdı

Yusuf Kaplan ürperiyor: “Bir sorunumuz daha oldu: Başörtüsü açma trendi!”

Görsel: Bianet

İslamcı yazar Yusuf Kaplan, Yeni Şafak’taki köşesinde, genç kadınlar arasında yaygınlaşan başörtüsünü çıkarma vakalarının bir trend haline geldiğini belirterek bunun geleceğe dair alarm zillerini çaldıran bir gösterge olduğunu savundu.

AKP iktidarının, Kuran kursları, İmam Hatip Liseleri ile kamuda başörtüsüne yönelik kısıtlamaları kaldırdığını hatırlatan Kaplan, “Bu yasakların hepsi aşıldı. Şimdi başka sorunlarla boğuşuyoruz” dedi.

İmam Hatip Liselerinde deizmin yaygınlaştığını belirten Kaplan, “Bütün bunlar yetmiyormuş gibi nurtopu gibi ürpertici yeni bir sorunumuz daha oldu: Başörtüsü açma trendi! Modaya dönüştü adeta bu. O yüzden trend diyorum” diye yazdı.

“Başörtüsü mücadelesini kazandık ama tesettürü kaybettik, demiştim. Başörtüsü yasağını kaldırdık ama şimdi başörtüsünü atmaya başladık…” diyen Kaplan, alarm zillerinin çaldığını gösteren bir sosyolojik ve kültürel süreçle karşı karşıya olduklarını belirtti.

Kaplan köşesinin sonunda, konuyla ilgili, üniversitedeki bir öğrencisinden gelen bir mektubu da paylaştı.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur