Erdoğan, selde 10 yurttaşın yaşamını yitirdiği Giresun’da halka “keyif çayı” dağıttı

Erdoğan 10 yurttaşın yaşamını yitirdiği ve 6'sı için arama kurtarma faaliyetlerinin hala sürdüğü Giresun'da halka "Biliyorsunuz Rizeliyim ya. Dedim ki hiç olmazsa hemşehrilerimin yanına giderken şöyle Rize'nin keyif çaylarından onlara ikram edeyim" diyerek çay paketi fırlattı

Erdoğan, selde 10 yurttaşın yaşamını yitirdiği Giresun’da halka “keyif çayı” dağıttı

Tayyip Erdoğan, sel sonucu 10 yurttaşın yaşamını yitirdiği Giresun’a gitti. Dereli ilçesinde yurttaşlara hitap eden Erdoğan’ı dinleyen kitlenin fiziksel mesafe kuralına riayet etmediği görüldü.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada selden etkilenenlere maddi destek vereceklerini de açıkladı.

Erdoğan, konuşmasında, “AFAD ve çeşitli bakanlıklarımız, yürütülen çalışmalar için Giresun’a 73,5 milyon lira ödenek göndermiştir” dedi. Erdoğan, Giresun’da esnafın 50 bin liraya kadar olan zararının tamamı, bu rakamı aşanların da 50 bin liralık kısmının hibe olarak verileceğini söyledi.

Maddi destek paketinin açıklanmasının ardından Erdoğan 10 yurttaşın yaşamını yitirdiği ve 6’sı için arama kurtarma faaliyetlerinin hala sürdüğü Giresun’da halka “Biliyorsunuz Rizeliyim ya. Dedim ki hiç olmazsa hemşehrilerimin yanına giderken şöyle Rize’nin keyif çaylarından onlara ikram edeyim” diyerek çay paketi fırlattı.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur