Ekonomi çöküyor, AKP’liler damada kalkan olup yurttaşa sövüyor: “Köpekler istedi diye atlar ölmez”

Türk Lirası’ndaki rekor değer kaybı ve ülkenin hızla yoksullaşması karşısında AKP iktidarından ilginç tepkiler geliyor. “Ekonominin sorumlusu benim” diyen Erdoğan ortalarda görünmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konuyla ilgili tek söz etmezken, AKP’liler bakanından vekiline ekonomik gidişatı eleştiren yurttaşlara karşı Erdoğan ve Albayrak’ı savunmak için seferber oldu

Ekonomi çöküyor, AKP’liler damada kalkan olup yurttaşa sövüyor: “Köpekler istedi diye atlar ölmez”

Türk Lirası’nın rekor değer kaybı yaşadığı, Amerikan Doları ve Avro karşısında tarihi dip noktasını gördüğü bugünlerde, “Türkiye’nin ekonomisinin sorumlusu benim ben” diyen Tayyip Erdoğan ortalarda görünmezken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da konuyla ilgili henüz tek söz etmiş değil.

KASA SERMAYE İÇİN BOŞALTILDI, MEMLEKETE YOKSULLUK KALDI: TL BİR GÜNDE YÜZDE 5 ERİDİ

Yurttaşların sosyal medyada duruma tepki göstermesinin ardından Aktroller’in öncülüğünde “#BeratAlbayrakınYanındayız” etiketiyle paylaşımlara başlandı. Kısa süre sonra AKP’liler bakanından vekiline ekonomik gidişatı eleştiren yurttaşlara karşı Erdoğan ve Albayrak’ı savunmak için seferber oldu.

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’in “Köpekler havladı diye atlar ölmez. #BeratAlbayrakYanındayız” diyerek yurttaşları hedef alması ise tepki topladı.

Eski-yeni bakanından vekiline ve belediye başkanına kadar AKP’lilerin paylaşımlarından bazıları şöyle:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur