İzmir’de Pınar Gültekin eyleminde darp edilerek gözaltına alınan kadınlar serbest bırakıldı

Muğla’da katledilen 27 yaşındaki Pınar Gültekin için İzmir'de açıklama ve yürüyüş yapmak isterken polis tarafından darp edilerek gözaltına alınan 12 kadın serbest bırakıldı

İzmir’de Pınar Gültekin eyleminde darp edilerek gözaltına alınan kadınlar serbest bırakıldı

Muğla’da katledilen 27 yaşındaki Pınar Gültekin için İzmir’de açıklama ve yürüyüş yapmak isterken polis tarafından darp edilerek gözaltına alınan 12 kadın serbest bırakıldı.

Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısıyla Alsancak’ta bulunan Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde toplanan kadınlar Gültekin için basın açıklamasının ardından yürüyüş yapmak isterken polis saldırısına maruz bırakıldı. 12 kadının gözaltına alındığı saldırıda kadınların darp edilerek gözaltına alındığı görüntülendi.

Polis küfürlerle saldırdı, darp etti

Gözaltına alınan kadınlar emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Serbest bırakılan kadınlar Alsancak Devlet Hastanesi önünde bir açıklama gerçekleştirdi.

Kadınlar tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Tüm derdimiz bir kişi daha eksilmemek, bir kadın daha katledilmesin, bir kadın daha tecavüze uğramasın, bir çocuk daha istismara uğramasındır. Buna dair açıklamamızı gerçekleştirdik ve sonrasında sloganlarımızla devam ederken polislerin aramızdaki 12 kadına şiddet, darp, işkence, küfür ve hakaretlerle saldırdığını gördük.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur