HDP Kadın Meclisi: “HDP Milletvekili Mensur Işık kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi”

HDP Kadın Meclisi, Ebru Işık’ın şiddet gördüğünü söylediği ilk ifadesini esas alarak HDP Milletvekili Mensur Işık’ın kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini ve tüm yetkilerinin tedbiren durdurulduğunu duyurdu

HDP Kadın Meclisi: “HDP Milletvekili Mensur Işık kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi”

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’a, eşi Ebru Işık’a şiddet uyguladığı iddiasının adli mercilere yansıması üzerine “uzaklaştırma” tedbiri konmasının ardından bir araştırma başlatan HDP Kadın Meclisi yeni bir açıklama yaptı.

“HDP’Lİ MENSUR IŞIK EŞİNE ŞİDDET UYGULADI” İDDİASI: HDP KADIN MECLİSİ ARAŞTIRMA BAŞLATTI, ŞİKAYET GERİ ÇEKİLDİ

HDP Kadın Meclisi, yapılan araştırmalar sonucunda Ebru Işık’ın şiddet gördüğünü belirttiği ilk beyanını esas alarak Mensur Işık’ın kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevkini talep etti.

Talep doğrultusunda tüm yetkileri tedbiren durdurulan Mensur Işık’ın savunmasının alınacağı belirtildi.

HDP Kadın Meclisi açıklamasına şöyle devam etti:

Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz kadına yönelik şiddete karşı tavrımız nettir. Kimden ve nereden gelirse gelsin, erkek şiddetine asla geçit vermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz. Örgütlenen erkek egemenliği karşısında “Kadın mücadelesi her yerde” diyerek her türlü şiddete karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Hiçbir kadın yalnız değildir. Kadın Meclisi olarak, bu sürecin takipçisi olacağımızı başta kadınlar olmak üzere kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur