Gazeteciler Murat Ağırel, Hülya Kılınç ve Barış Pehlivan’ın tutuklanmalarına yapılan itiraz reddedildi

Gazeteciler Murat Ağırel, Hülya Kılınç ve Barış Pehlivan'ın tutuklanmalarına yapılan itiraz reddedildi. Mahkeme başkanı tahliye edilmeleri yönünde oy kullandı

Gazeteciler Murat Ağırel, Hülya Kılınç ve Barış Pehlivan’ın tutuklanmalarına yapılan itiraz reddedildi

Libya’da ölen MİT mensubunun cenaze törenini haberleştirdikleri gerekçesi ile tutuklanan gazeteciler Murat Ağırel, Hülya Kılınç ve Barış Pehlivan’ın tutuklanmalarına yapılan itiraz reddedildi.

Tutukluluğa itirazı değerlendiren İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, oy çokluğu ile gazetecilerin tutukluluğuna devam kararı verdi.

Mahkeme başkanı karşı oy kullandı

Sözcü’den Can Özçelik’in haberine göre, mahkeme başkanı karara karşı oy koydu. Mahkeme başkanı karşı oy yazısında tutuklamadan beklenen amacın adli kontrol hükümleriyle de uygulanacağını vurguladı.

Mahkeme başkanı karşı oy yazısında şu ifadeleri kullandı:

Tutuklulukta geçirdikleri süre, tutuklamanın bir tedbir oluşu ve bu aşamadan sonra tutuklamadan beklenen amacın adli kontrol tedbirleriyle de karşılanabilecek olması nedeniyle, sanıklar Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel’in adli kontrol tedbirleri uygulamak suretiyle tahliyelerine karar verilmesi gerektiği kanaatinde olduğumdan, tutukluluk halinin devamına ilişkin sayın çoğunluğun görüşüne katılmıyorum.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur