Selahattin Demirtaş: “Edirne’den Hakkari’ye, tüm kardeşlerime yürek dolusu selam olsun”

“HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen.”

Selahattin Demirtaş: “Edirne’den Hakkari’ye, tüm kardeşlerime yürek dolusu selam olsun”

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin yarın başlayacak ‘Demokrasi yürüyüşü’ne katılım çağrısı yaptı.

Twitter hesabından hücre arkadaşı Abdullah Zeydan ile birlikte bir fotoğraflarını paylaşan Demirtaş, “Bu etkinlik başlarken, benim de herkesten özel bir ricam var: HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın twitter hesabından paylaşılan mesaj şöyle:

1- Herkese merhabalar. HDP, Edirne ile Hakkari’yi demokrasiye ve barışa olan inanç etrafında Ankara’da buluşturmak için yola çıkıyor.

2- Zorlu ve sıkıntılı bir süreçteyiz. Ancak tüm zorlukları, 82 milyon el ele vererek aşabileceğimizi de biliyorum. İşte HDP’nin bu etkinliği, 82 milyon olarak el ele verme çağrısıdır. Bu açıdan, hiç kimse bu etkinliği kutuplaştırma ve gerginlik malzemesi yapmamalıdır.

3- Bu etkinlik başlarken, benim de herkesten özel bir ricam var: HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen.

4- Unutmayalım ki, HDP tüm Türkiye için yollarda olacak. Kışkırtma ve gerilim derdinde olan hiçbir provokatöre asla prim vermeyin. İnanıyorum ki, bu etkinlik huzur içerisinde başlayıp huzur içerisinde sona erecek.

5- Tüm arkadaşlarımın yolu açık olsun.

Türkiye’nin önü açık olsun.

Barışın yolu açık olsun.

Edirne’den Hakkari’ye, tüm kardeşlerime yürek dolusu selam olsun.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur