Rus heyet, İstanbul ziyaretini iptal etti

Türkiye ile Rusya arasında bugün yapılacağı planlanan Libya ve Suriye zirvesi ertelendi. Dışişleri Bakanlığının açıklamasında, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun İstanbul ziyaretinin ileri bir tarihe ertelendiği açıkladı

Rus heyet, İstanbul ziyaretini iptal etti

Türkiye ile Rusya arasında bugün Libya ve Suriye konusunda yüz yüze yapılması planlanan zirve ertelendi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun dün açıklananın aksine, bugün İstanbul’a gelmeyeceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rus mevkidaşı Lavrov’la bir telefon görüşmesi yaptığı, yüz yüze görüşmenin ileri bir tarihe ertelendiği bilgisi verildi. Yayımlanan açıklamada, “Sayın Bakanımızın Rusya Dışişleri Bakanı Sayın Sergey Lavrov’la bugün yaptıkları telefon görüşmesinde, iki ülke Bakan Yardımcıları arasındaki temas ve görüşmelerin önümüzdeki dönemde devam etmesi kararlaştırılmıştır. Bakanlar düzeyindeki görüşmeler ise ileri tarihte gerçekleştirilecektir” ifadeleri yer aldı.

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur