Kütüphaneye giden kadın: “Bir daha şortla gelme, müdür rahatsız oluyor diye uyarıldım”

Kocaeli Gebze'de Gençlik Merkezi Kütüphanesi'ne giden bir kadın, güvenlik görevlisi tarafından "Bir daha kütüphaneye şortla gelmemesi" konusunda uyarıldı. Gençlik Spor İl Müdürü, konuyla ilgili inceleme başlattıklarını açıklarken "Abartıldığı gibi bir durum söz konusu değil" dedi

Kütüphaneye giden kadın: “Bir daha şortla gelme, müdür rahatsız oluyor diye uyarıldım”

Kocaeli Gebze’de Gençlik Merkezi Kütüphanesi’ne giden bir kadın güvenlik görevlisi tarafından “Bir daha kütüphaneye şortla gelmemesi” konusunda uyarıldı.

Sözcü gazetesine konuşan kadın, “3-4 gündür şort giyiyordum. Bakışların değiştiğini fark etmeye başladım. Dün güvenlik görevlisi yanıma geldi. Müdür beyin talimatıyla geldiğini söyledi. ‘Yanlış anlama ama böyle giyinmen hoş değil’ dedi. Hatlarımın, bacaklarımın çok belli olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

Güvenlik görevlisinin “Bizim müdür beyimiz bu tarz şeylerden rahatsız oluyor” şeklinde konuştuğunu ifade eden kadın şunları aktardı:

Ben şort giymeye devam edeceğimi söyledim. Onlar gibi düşünmediğimi anlattım. ‘Başka yerde giy. Burada olmuyor, burada giyme’ dediler.  ‘Tamam’ dedim konuyu kapattım. Bugün kütüphaneye gitmedim. Yarın tekrar gideceğim. Ve yine şort giyeceğim. Beni kütüphaneden çıkarmadılar. Uyardılar. Ancak bu bile başlı başına büyük bir yanlış”

“Abartıldığı gibi bir durum söz konusu değil”

Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Cintimar da iddialara doğruladı ve inceleme başlatıldığını açıkladı. Cintimar, “Olayla ilgili bir inceleme başlattık. Abartıldığı gibi bir durum söz konusu değil. Çocuğumuz rencide edilmemiş ve dışarı atılmamıştır. Güvenlik görevlisi bir kadın arkadaşımız kapı önünde sigara içerlerken sohbet esnasında uyarıda bulunmuş. Konuyla ilgili inceleme tamamlandıktan sonra resmi açıklama yapacağız” diye konuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur