Hamdi Gezmiş yaşamını yitirdi

Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş yaşamını yitirdi. Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle bir süredir tedavi gören Gezmiş, yarın Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek

Hamdi Gezmiş yaşamını yitirdi

Türkiye’de devrimci mücadelenin önderlerinden Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş hayatını kaybetti. Geçtiğimiz mart ayında beyin kanaması geçiren Hamdi Gezmiş, bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Tedavi altındaki Hamdi Gezmiş’in yaşamını yitirdiğini Deniz Gezmiş Vakfı, Twitter hesabından yaptığı “Deniz Gezmiş Vakfı’nın Vakfımızın kurucusu, büyüğümüz ve başkanvekilimiz Hamdi Gezmiş’i kaybettik. Bu süreç içerisinde ailesinin ve yakınlarının acısına göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz” paylaşımıyla duyurdu.

Hamdi Gezmiş, yarın (18 Haziran( 13.30’da İstanbul Üsküdar’daki Selimiye Camisi’nde yapılacak törenin ardından annesi Mukaddes Gezmiş’in Karacaahmet Mezarlığı’ndaki mezarına gömülecek.

Deniz Gezmiş Vakfı, Hamdi Gezmiş’in cenaze ve defin işlemlerinin koronavirüs önlemleri nedeniyle aile arasında yapılacağını duyurdu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur