Bahçeli dışarıda Rusya’yla savaş, içeride faşizmin tırmandırılmasını istiyor

MHP lideri Bahçeli yaptığı yazılı açıklamayla dışarıda Rusya’yla savaş, içeride de muhalefete yönelik saldırıların tırmandırılması mesajı verdi

Bahçeli dışarıda Rusya’yla savaş, içeride faşizmin tırmandırılmasını istiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’yi Hedef Alan Sinsi, Sivri ve Stratejik Tehditlerle ilgili” olduğu belirtilen yazılı açıklamasında içeride ve dışarıda saldırıların tırmandırılması mesajı verdi.

HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile CHP’li Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesinin “adaletin ve demokrasi ahlakının zorunlu bir gereği” olduğunu savunan Bahçeli, HDP’nin Ankara’ya yürüyüş başlatma kararına ilişkin de “habis ve hain bir hedefin icra planlaması” dedi.

4 Haziran 2020 tarihinde Gazi Meclis ayıklanmıştır” diyen Bahçeli, sözlerinin devamında içeride faşizmin tırmandırılması mesajı verdi:

Sokağa göz kırpan, sokakta gelecek arayan, yeni bir Gezi çıkmazına umut bağlayan, milletimizin huzur ve güvenliğine kast eden kim olursa olsun karşılarında Türk devletinin kudretini bulacaklardır. Cumhur İttifakı’nın dış destek ve tesirli muhtemel sokak hareketlerini kaynağında söndürmeye gücü yetecektir. Bekçilerimizi terörle ilişkilendiren, polislerimizi ve askerlerimizi hayasızca isnat eden gafiller sabrımızı test etmemelidir.

CHP-HDP-İP şer bir amacın sacayağıdır” diyen Bahçeli ayrıca, “CHP tutsak alınmış, FETÖ-PKK-küresel vampirlerin yörüngesine girmiştir. İnanıyorum ki, emel ve eylem ortaklarıyla birlikte hukuki ve demokratik bedeli de mutlaka ödeyecektir” ifadelerini kullandı.

“Libya ve Suriye’de ikili oynayan Rusya”

Bahçeli, açıklamasının dış politikaya ilişkin bölümünde ise Rusya’yla savaş mesajı verdi.

Moskova Mutabakatı’nın üzerinden de üç ay geçmiştir. Rus yönetiminin sık sık Türkiye’ye yükümlüklerini yerine getirme uyarısı sorumsuz ve sorunlu bir dilin aleniyet kazanmasıdır” diyen Bahçeli, sözlerinin devamında ise “Libya ve Suriye’de ikili oynayan Rusya’nın siyasi tutumu güvensizlik aşılamakta, terör örgütlerine ve Esad rejimine güven vermektedir. Milli bekamızı tehdit eden terör musibeti vatan toraklarıyla birlikte sınır ötesindeki alanlardan muhakkak temizlenecektir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin yazılı açıklamasının tam metni için tıklayın.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur