Aralarında kayyum valilerin de olduğu 41 ilin valisi değişti

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 41 ilin valisi değişti. 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapılırken, 24 ilin valisi ise başka illerde görevlendirildi. Görev yeri değiştirilen ya da merkeze seçilen valiler arasında HDP'li belediyelere atanmış olan kayyum valiler de var

Aralarında kayyum valilerin de olduğu 41 ilin valisi değişti

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 41 ilin valisi değişti. 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapılırken, 24 ilin valisi ise başka illerde görevlendirildi. Bazı kaymakamlar ve yüksek düzey bürokratlar vali olarak atandı. Yapılan değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlanması ile kesinleşecek.

Karar ile Muğla Valisi Esengül Civelek, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi. Yerine Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz atandı. Görev yeri değiştirilenler arasında Adana, Diyarbakır, Sakarya, Ağrı, Konya, İzmir ve Kocaeli gibi bazı büyükşehirler de var.

Kayyum atanan illerdeki valiler de değişti

Öte yandan merkeze çekilen ve yeri değiştirilen valiler arasında Diyarbakır, Mardin ve Siirt belediyelerine kayyum olarak atanan valiler de var.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne iki kez kayyum olarak atanan ve kentte “çerezci” olarak nitelendirilen Vali Mustafa Yaman merkeze çekildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Hasan Basri Güzeloğlu da merkeze çekildi.

Siirt Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Ali Fuat Atik, Denizli Valisi olarak görevlendirildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur