AKP’li Metiner’in içine sinmeyen atama: 15 Temmuz’da kayıplara karışan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak devlet bankasının yönetiminde

“15 Temmuz gecesi kayıplara karışan bakan, bir devlet bankasının yönetimine atandı” çıkışı yapan AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, farklı isimlerin gündeme gelmesi üzerine bu kişinin Ziraat Bankası yönetimine atanan dönemin Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak olduğunu duyurdu

AKP’li Metiner’in içine sinmeyen atama: 15 Temmuz’da kayıplara karışan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak devlet bankasının yönetiminde

AKP içinde “FETÖ ile mücadele”nin yeterince yürütülmediğine ve “bir grubun Erdoğan’ın altını oyduğuna” dönük çıkışları ile dikkat çeken eski Milletvekili Mehmet Metiner, kamu bankalarına yapılan tartışmaları atamaların ardından çarpıcı bir iddia daha ortaya attı.

Twitter hesabından dün (16 Haziran) yaptığı paylaşımda 15 Temmuz darbe girişimi gecesi bir bakan ile birlikte İstanbul’a geldiğini ancak bakanın o gece kayıplara karıştığını söyleyen Metiner, “O eski bakan, şimdi devlet bankalarımızdan birine yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Bu kıssadan nasıl bir hisse çıkar bilmiyorum. Bildiğim siyasetin işine akıl sır ermiyor” dedi.

Metiner’in sözlerini haberleştiren Oda TV, iddia doğrultusunda Ziraat Bankası yönetimindeki Faruk Çelik veya Vakıfbank yönetimindeki Abdülkadir Aksu’yu işaret etti.

Mehmet Metiner ise sabah saatlerinde Oda TV’nin haberini alıntılayarak söz konusu kişinin dönemin Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak olduğunu duyurdu.

İçine sinmeyen bir olayı eleştirmek istediğini söyleyen Metiner, “15 Temmuz’da Reis’i yalnız bırakanların, canının derdine düşenlerin gönlümde zerre kadar değeri yoktur” diye ekledi.

Eski güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in Halkbank yönetimlerine girdiği son atamalarda hukukçu Veysi Kaynak da Ziraat Bankası yönetimine getirilmişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur