15 Temmuz’da yaralananlardan AKP Genel Merkezi önünde eylem: “Bizler için toplanan para nerede?”

15 Temmuz'da yaralananlar, AKP Genel Merkezi önünde eylem yaptı. Polis "15 Temmuz gazileri adına toplanan paraların nerede olduğunu soran" gruptan iki yurttaşı darp etti, çok sayıda gözaltı oldu

15 Temmuz’da yaralananlardan AKP Genel Merkezi önünde eylem: “Bizler için toplanan para nerede?”

15 Temmuz’da yaralananlar, dün (15 Haziran) akşam AKP Genel Merkezi önünde eylem yaptı. Polis “15 Temmuz gazileri adına toplanan paraların nerede olduğunu soran” gruptan iki yurttaşı darp etti. Darp edilenler AKP Genel Merkezi önüne gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

Gözaltının ardından AKP Genel Merkezi önünde kalan bir grup yurttaş “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu buraya gelecek” diye bağırdı.

Olayın görüntülerini CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi paylaştı. Hakverdi paylaşımında “An itibariyle 15 Temmuz Gazileri AKP Genel Merkezinin önünde kendileri adına toplanan paraların hesabını soruyor. Gaziler için topladıkları paraların hesabını vermeyenler ile gaziyi yaralayanların arasında fark var mı?” ifadelerini kullandı.

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Derneği, bir süredir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, kendileri için toplanan 300 milyon liranın sahiplerine dağıtılmasını ve gazi maaşı bağlanmasını istiyordu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur