Çaykur fabrikasına baz istasyonu kurulunca Kemalpaşalılar eyleme geçti: “GSM operatörlerini değil çay üreticisini düşünün”

Artvin Kemalpaşa’da Çaykur fabrikasının bacasına gizlice baz istasyonu kurulması sonrası ilçe halkı fabrika önünde eyleme geçti. Kemalpaşalılar, baz istasyonun bir an önce sökülmesini istedi ve yarın yine fabrika önünde toplanmak üzere çağrı yaptı

Çaykur fabrikasına baz istasyonu kurulunca Kemalpaşalılar eyleme geçti: “GSM operatörlerini değil çay üreticisini düşünün”

Artvin Kemalpaşa’da sabah 5.00’te Çaykur fabrikasının bahçesinde yer alan bacaya baz istasyonu kurulması ilçe halkının öfkelendirdi. Duruma tepki gösteren Kemalpaşalılar fabrika önüne yürüyerek baz istasyonun sökülmesini istedi.

Fabrika binası önünde toplanan Kemalpaşalılar, fabrika müdürüyle görüştü. Fabrika müdürü, kurulan baz istasyonundan haberdar olmadığını savunurken çevre sakinleri adına konuşan temsilci, “Benim evim burada hocam. Benim evimin karşısında baz istasyonu kurulmasını asla ve asla istemiyorum. Ben bu kapıdan içeri girebiliyor muyum müdür? Ben geldiğimde hiç kimseye sormadan bu kapıdan içeri girebiliyor muyum? Giremiyorum. Peki, o baz istasyonun malzemeleri kim tarafından içeri alındı?” diye sordu.

“Pandemi öldürmese baz istasyonu öldürür”

Kemalpaşa’da eylemciler arasında yer alan çay üreticisi olan Olcay Muti, Sendika.Org’a konuştu:

Biz Kemalpaşa’da baz istasyonu istemiyoruz. Yıllardır biz HES’lere, madenlere ve baz istasyonlarına karşı çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz. ÇAY-KUR, fabrika bahçesine baz istasyonu dikmesini bir kenara bıraksın. GSM operatörlerini düşünmesin. Burada çay üreticisinin asıl sorunları var. Hala daha devlet çay fiyatını belirlemedi. Çay üreticileri meraklı, ‘Acaba bu sene çay toplanacak mı?’, ‘Nasıl toplanacak?’ bu gibi sorunlarımız var. ÇAY-KUR bunlara kafa yorsun.

Pandemi öldürmese de Kemalpaşa halkını baz istasyonu öldürür, biz Kemalpaşa’da baz istasyonu istemiyoruz.

Ayrıca fabrika müdürü baz istasyonunu söktüreceğini dile getirmesi üzerine Kemalpaşa halkı, “Eğer sökülmediği sürece, yarın yine geleceğiz” diyerek saat 14.00’a çağrı yaptı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur