TBB Başkanı Feyzioğlu, Ankara Barosu’nu hedef gösterdi: “Bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir”

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu da Ankara Barosu'nu hedef alan iktidarın kervanına katıldı. Ankara Barosu'nun Ali Erbaş hakkındaki açıklaması için "Bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir" dedi

TBB Başkanı Feyzioğlu, Ankara Barosu’nu hedef gösterdi: “Bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir”

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, LGBTİ+’ları hedef alan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı eleştiren, hakkında soruşturma başlatılan ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulan Ankara Barosu’nun açıklaması hakkında, “Bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir” dedi.

Twitter hesabından bir video paylaşan TBB Başkanı Feyzioğlu, Ankara Barosu’nun Koronavirüs salgını günlerinde gündem değiştirdiğini ileri sürerek şunları söyledi:

Ankara Barosu 100 yıllık Cumhuriyet’in koca çınarıdır.Yöneticilerinin bu nedenle sorumlulukları büyüktür. Her atılacak adımın,her yazılacak kelimenin bu sorumluluğun izlerini taşıması gerekir. Ankara Barosu tarafından yapılan bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir.

Bir diğer üzüntümüz,Ankara Barosu Başkan ve Yönetiminin Türkiye’nin gerçek gündemini değiştirmiş olmasıdır. Covid-19 salgını sebebiyle ülkemiz,adliyelerin fiilen kapalı olması dolayısıyla meslektaşlarımız sağlık kaygıları yanında büyük bir ekonomik sıkıntıyla mücadele etmektedir.

Bu süreçte avukatların meslek örgütlerine düşen sorumluluk, zor zamanlar yaşayan meslektaşlarımıza el birliğiyle sahip çıkmak, onları hem sağlık hem ekonomik anlamda koruyacak tedbirleri almak, bunun takipçisi olmaktır. Meslektaşlarımızın, vatandaşlarımızın bilgisine saygıyla sunarız.

İktidar hedef göstermeye devam ediyor

Öte yandan AKP Sözcüsü Ömer Çelik bugün (28 Nisan) yapılan MYK toplantısı sonrasında baroyu hedef almayı sürdürdü. Baronun açıklamasını “Çok çirkin, nefret suçu dolu bir metin” olmakla niteleyen Çelik, baronun “faşizan” tavır sergilediğini iddia etti. Ankara Barosu’na destek açıklamalarında bulunan CHP Milletvekillerini de hedef alan Çelik, “Demokratik siyasette, siyasi meşruiyete böyle bir şeye destek vermesi mümkün değil” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur