Maske takmak zorunlu ve ücretlidir: “Maskeler kolay ulaşılabilir noktalarda satılacak”

Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada kamusal alanlarda maske zorunluluğu getirildiğini ilan etti. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da bu karar sonrası Koronavirüs'e karşı maskelerin halkın ulaşabileceği noktalarda satışı için çalışma yaptıklarını bildirdi. Halk artık maskeye rahat ulaşabilecek ancak ücreti karşılığında

Maske takmak zorunlu ve ücretlidir: “Maskeler kolay ulaşılabilir noktalarda satılacak”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Koronavirüs’e karşı maskelerin halkın ulaşabileceği noktalarda satışı için çalışma yaptıklarını bildirdi. Pekcan, “Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” dedi.

Tayyip Erdoğan dün Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada kamusal alanlarda maske zorunluluğu getirildiğini açıklamıştı.

Dün açıklanan tedbir kararı sonrası iktidar bugün maske satışı için harekete geçti. Halk artık maskeye rahat ulaşabilecek ancak ücreti karşılığında.

Türkiye’nin maske üreticisi ve ihracatçısı bir ülke olduğuna söyleyen Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” diye konuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur