Korona günlerinde dayanışma: 3D yazıcıyla maske üretip Türkiye’nin her yerindeki sağlık emekçilerine gönderiyorlar

Aydın Söke'de üç arkadaş, koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı mücadele eden sağlık emekçileri için 3D yazıcılarla maske üretip Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyor

Korona günlerinde dayanışma: 3D yazıcıyla maske üretip Türkiye’nin her yerindeki sağlık emekçilerine gönderiyorlar

Aydın Söke’de yönetmen Yavuz Pullukçu ile arkadaşları Yasin Kaya ve Serdar Çelik, koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı mücadele eden sağlık emekçileri için 3D yazıcılarda maske üretmeye başladılar. Pullukçu ve arkadaşları, 3D yazıcılarda ürettikleri filament maskeleri, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak gönderiyorlar.

Sendika.Org’a konuşan Pullukçu, üç adet yazıcıları olduğunu ve bir maskenin yazıcılarda 5-6 saatte basıldığını belirtti. Günde 15 adet maske ürettiklerini söyleyen Pullukçu, “Salgının yayılmasını engellemek için arkadaşlarım Yasin Kaya ve Serdar Çelik ile birlikte doğaya da yararlı olan, geri dönüşümde gübre şeklinde kullanılabilen maskeler üretiyoruz” dedi.

Ürettikleri maskeleri ülkenin her yerine göndermek istediklerini belirten Pullukçu, “Üretmiş olduğumuz maskeleri Tokat Reşadiye Devlet Hastanesi başta olmak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan bazı hastanelere gönderdik. Salgının yayılmasını engellemek için büyük fedakarlık gösteren sağlık emekçilerine gönderiyoruz. Şimdi ise Söke Devlet Hastanesi için basıyoruz. Talep üzerine gece gündüz çalışarak Türkiye’nin her yerine ücretsiz olarak göndermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

3D yazıcı sahiplerine çağrı

Yavuz Pullukçu, 3D yazıcısı olanlara çağrıda bulunarak, “Bu harekete katılıp ücretsiz bir şekilde sağlık emekçilerine maske üretelim” dedi.

Sendika.Org (Ahmet Dik)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur