İstinye Devlet Hastanesi’nde KOAH hastası sağlık çalışanı COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti

İstinye Devlet Hastanesi'nde hastanenin teknik servisinde çalışan KOAH hastası sağlık çalışanı COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti

İstinye Devlet Hastanesi’nde KOAH hastası sağlık çalışanı COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti

İstanbul İstinye Devlet Hastanesi’nde bir sağlık çalışanı COVID-19 sebebiyle bugün (26 Nisan) hayatını kaybetti. Teknik servis elemanı olarak görev yapan Seyfettin Karakaya’nın hastanenin boya işlerini yaptığı öğrenildi.

Aynı zamanda kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan Karakaya için mesai arkadaşları, Karakaya’nın KOAH olmasında yaptığı işin de etkili olduğunun altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı’nın risk grubundaki sağlık çalışanları için çıkardığı genelgeye göre pandemi süresince Karakaya gibi kronik rahatsızlığı olanların hastane yönetimlerince idari izinli sayılması gerekiyordu. Ancak Sağlık Bakanlığı, iş yoğunluğu ve eleman eksikliğimi sebep göstererek kronik rahatsızlığı olanların çalıştırılmasına izin veriyor.

24 Nisan tarihinde de engelli raporu olduğu halde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan 55 yaşındaki İbrahim Arslan COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetmişti.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur