HDP, Kulp saldırısını kınadı: “Soru işaretleri barındıran olay aydınlatılmalıdır”

HDP, Diyarbakır Kulp’ta 5 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı kınayarak “Salgın nedeni ile toplumsal dayanışmamızı en güçlü kılmamız gereken bir süreçte meydana gelen bu olay bir an önce aydınlatılmalıdır” dedi

HDP, Kulp saldırısını kınadı: “Soru işaretleri barındıran olay aydınlatılmalıdır”

HDP, Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Güleç Mahallesi kırsalındaki ormanda ağaç kesmeye gidenlerin aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

DİYARBAKIR KULP’TA BİR ARACIN GEÇİŞİ SIRASINDA PATLAMA: 5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

“5 yurttaşın yaşamını yitirdiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız” diyen HDP, açıklamanın devamında saldırıyı kınayarak şu ifadeleri kullandı:

Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Toplumsal barışa, dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz ve infaz yasasında eşitlik sağlanması için toplumun birçok kesiminin bir araya geldiği bir süreçte yaşanan saldırı birçok soru işaretini barındırmaktadır. Salgın nedeni ile toplumsal dayanışmamızı en güçlü kılmamız gereken bir süreçte meydana gelen bu olay bir an önce aydınlatılmalıdır. Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur