HDP, Dersim’de “Kardeş Aile Kampanyası” başlattı

HDP Dersim İl Örgütü, koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında başlatılan “Kardeş Aile Kampanyası”na ilişkin Kardeş Aile Dayanışma Koordinasyonu Kurulu’nu oluşturdu

HDP, Dersim’de “Kardeş Aile Kampanyası” başlattı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim İl Örgütü’nün oluşturduğu Dersim Kardeş Aile Dayanışma Koordinasyonu Kurulu, yazılı açıklama yaparak herkesi kampanya güç vermeye çağırdı. Koronavirüsün (COVID-19) tüm dünyayı etkisi altına aldığı ve zorlu bir süreçten geçildiği belirtilen açıklamada, salgının en çok yoksul halkı ve emekçileri vurduğu ifade edildi. Koronavirüs krizinin yakın zamanda çözülmeyeceği, çözülse dahi yeni krizleri doğuracağına işaret edilen açıklamada, “AKP, Türkiye halklarının gözünde yitirdiği meşruluğu bu virüsle yeniden kazanmak isterken, tekçiliği ve her türlü zor aygıtı kullanmaktan da geri durmuyor” ifadeleri yer aldı.

“Suistimale izin verilmeyecek”

HDP Genel Merkezi’nin Türkiye’nin tüm kentlerinde, zorluklarla mücadele etmek, emekçi halkı her koşulda savunmak, kurumlar, kişiler ve aileler arasında dayanışma ağlarını örmek için Kardeş Aile Kampanyasını başlattığı hatırlatılan açıklamada, “Bizler de bu bağlamda; HDP Dersim il örgütü olarak bu görev ve sorumlulukla hareket ederek, merkez, ilçe ve köylerde ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve bu ihtiyaçlara yönelik katkı sunmak isteyen kurum, kişi ve ailelerin başvurabilmesi için bir koordinasyon masasını oluşturmuş bulunmaktayız. HDP Dersim İl ve İlçe Eş Başkanları, Dersim Milletvekili, PM üyemiz, belediye meclis üyelerimiz ve il genel meclis üyelerimizin içerinde yer aldığı bu koordinasyonun 6 kişilik bir yürütmesi de oluşturulmuş olup, çalışmalarına bugün itibariyle başlamıştır. Çalışma süresince ihtiyaç sahibi aileler belirlenirken herhangi bir suistimale kesinlikle izin verilmeyecek, bir elin verdiğini diğer elin görmemesi felsefesi esas alınacaktır” denildi.

Dayanışma çağrısı yapıldı

Dayanışmanın koordine edilmesi için ayrıca yurt dışı, Türkiye ve Dersim olmak üzere üç masa kurulduğu vurgulanan açıklamada, “İhtiyaç sahiplerinin belirlenmesi için koordinasyon masası il ve ilçe örgütlerimiz, mahalle muhtarları, mahalle temsilcileri, sandık kurulu üyelerimiz ve belediye meclis üyelerimizle ortak hareket etmektedirler. Destek vermek isteyen kurum ve bireyler HDP Dersim Kardeş Aile Koordinasyonuna başvurabilirler. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm Dersimlileri, kurumlarımızı, aydınlarımızı, sanatçılarımızı ve inanç kurumlarımızı bu dayanışma kampanyasını ortaklaştırmaya ve örgütlenmeye davet ediyoruz. Benzer şekilde yurt dışında dayanışma kampanyası başlatmış olan Dersim İnşa Kongresiyle de çalışmalarımızı bu süreçte ortaklaştırarak, büyüteceğiz. Özellikle yurt dışında yaşayan Dersimlileri, belki de bu yıl virüs nedeniyle ata topraklarına, Harde Dewreş’e gelemeyecek olanları, bedenen olmasa da destekleriyle Dersim’deki ihtiyaç sahipleriyle dayanışmaya çağırıyoruz” denildi.

href=”/2020/04/hdp-koronavirus-salgini-nedeniyle-kardes-aile-kampanyasi-baslatiyor-583008/

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur