Eşini bıçakladığı için cezaevindeydi: Tahliye edildi, 9 yaşındaki kızını döverek öldürdü

Eşini bıçakladığı için cezaevine giren ve Kasım 2019'da tahliye olan Müslüm Aslan, 9 yaşındaki kızını döverek öldürdü

Eşini bıçakladığı için cezaevindeydi: Tahliye edildi, 9 yaşındaki kızını döverek öldürdü

Eşini bıçakladığı için  Mayıs 2019’da cezaevine giren ve Kasım 2019’da tahliye edilen Müslüm Aslan 9 yaşındaki kızını döverek ölürdü. Aslan yeniden tutuklandı.

DHA’nın haberine göre eşini bıçakladığı için 1 yıldır cezaevinde olan Aslan, tahliyesinin ardından ailesinin evine giden eşinden çocuklarını alarak eve geldi. Aslan büyük kızı 9 yaşındaki Ceylan’ı darp etti.  Aslan daha sonra, 155 ihbar hattını arayarak çocuğunu darp ettiğini belirterek adresini verdi. İhbarın ardından eve giden polis, çocuk ambulansla hastaneye kaldırırken, kaçan babayı da bir parkta yakalayarak gözaltına aldı.

Gözaltındaki sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Müslüm Aslan, tutuklanarak cezaevine konuldu. Bu arada evde yapılan incelemede kızını döverek ölümüne neden olan Müslüm Aslan’ın olayın ardından sıçrayan kan izlerinin bulunduğu perdeyi keserek sobaya atıp, yaktığı belirlendi.

Düzeltme

İlgili olay basına ilk yansıdığında Müslüm Aslan’ın geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren af ile tahliye edildiği belirtilmişti. Ancak Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin bir açıklama yaparak Müslüm Aslan’ın 4 Kasım 2019’da tahliye edildiğini söyledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur