Erdoğan 1 Mayıs’ı da sokağa çıkma yasağına dahil etti

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarını bayram sonrasına kadar uygulayacaklarını açıkladı. Erdoğan bu hafta sonu uygulanacak yasağa 1 Mayıs'ı da dahil etti

Erdoğan 1 Mayıs’ı da sokağa çıkma yasağına dahil etti

Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. COVID-19 sebebiyle devam eden hafta sonu yasaklarına bu hafta sonu da devam edileceğini belirten Erdoğan, 1 Mayıs cuma gününü de bu hafta sonu uygulanacak yasağa dahil etti.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının bayram (24 Mayıs) sonrasına kadar sürdürüleceğinin altını çizen Erdoğan, “Bu hafta sonu da üç gün süreyle, 1 Mayıs sebebiyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız. Cuma günü marketler 9:00 -14:00 arası açık olacak” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca, “Biz Bize Yeteriz Kampanyası” kapsamında 1 milyar 580 milyon lira toplandığını da sözlerine ekledi.

Erdoğan ayrıca LGBTİ+ bireylere yönelik nefret söyleminde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı da savunarak, “Söyledikleri sonuna kadar doğrudur… Ankara Barosu’un açıklaması başta olmak üzere Diyanet İşleri Başkanı’mıza karşı kullanılan üslup İslam’a karşı kasıtlı bir saldırı halini almıştır. Saldırı, devletimize yapılan bir saldırıdır” dedi.

Salgın döneminde yaşananlarla ilgili olarak CHP’li belediyelere yüklenen Erdoğan, “Millete ve ülkeye hiçbir katkısı bulunmayan bu yalancı iftiracı siyasi anlayışın tamamen tasfiye olacağına inanıyoruz. Ülkemizde siyaset alanında yeni bir dönemin kapıları aralanacaktır” dedi.

İlgili haber:

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur